Odešel z bankovnictví, protože se chtěl věnovat vlastním projektům. Dnes už ekonom Aleš Michl jeden má a chce si na něm dát záležet. Bývalý hlavní analytik Raiffeisenbank bude z pozice člena správní rady pomáhat dalšímu rozvoji investiční skupiny Y Soft Ventures radami i vlastním kapitálem. Na podporu českých startupů chce sehnat až 250 milionů korun.
Y Soft Corporation, pod kterou Y Soft Ventures spadá, byla v Brně založena jako startup, který se rozrostl do globální technologické společnosti s 16 pobočkami na pěti kontinentech a zákazníky ve více než 100 zemích světa. Na rozdíl od investičních skupin jako jsou Google Ventures, Microsoft Ventures a Intel Capital, je Y Soft Ventures otevřena externím investorům a investuje do slibně se rozvíjejících projektů ze střední a východní Evropy, které se zabývají inovativním vývojem hardwaru a softwaru. Jako poradce se Michl zaměří na budování vztahů s novými investory, kteří budou do skupiny vstupovat.
„Typická otázka pro budoucí investory je “Kam mám investovat?”, protože tradiční konzervativní investice většinou nepřinášejí dobrou návratnost vloženého kapitálu,“ říká Michl. “Naproti tomu startupy mohou vypadat jako vyšší risk, ale představují zajímavou alternativu s daleko vyšší návratností investic,” dodává.