Sedm let stála v čele českého Deloittu. Teď se svou investiční firmou Behind Inventions hledá nadějné technologické firmy. Sází na data, umělou inteligenci, ale i na energetiku nebo nerostné zdroje. Nově se vrhá do větších dealů a chce se stát významnou hráčkou na české investiční scéně.

Z velké čtyřky do světa investic. Bývalá šéfka českého Deloittu a jedna z nejvýraznějších žen českého byznysu Diana Rádl Rogerová se už dva roky noří do tajů AI a datové analýzy. Jako partnerka společnosti Behind Inventions investuje do technologických firem a hledá skryté poklady české startupové scény.

Pyšnit se může úlovky jako Semantic Visions, Flowbox, Actum X nebo Keboola. Investiční firmu založila společně s bývalými kolegy z Deloittu Josefem Kotrbou a Janem Balatkou a podnikatelem Stanislavem Pavlínem. Od venture kapitálových investic se nyní posouvají i do private equity.

Na velkých dealech plánují spolupracovat s významným českým miliardářem, jehož jméno zatím nechtějí prozradit. Zajímavé obchody teď dojednávají i ve Španělsku nebo v Izraeli. „Přechod z korporátu do začínající firmy byl velká změna. Ve velké poradence za sebou máte obrovské množství lidí, kteří vám pomůžou se vším od problémů s počítačem až po domlouvání schůzek. “

„Najednou je na to člověk sám a musí se učit spoustu nových věcí. Ale ta svoboda, kterou získá, je neuvěřitelná a to nic nevyváží. Vybíráte si, co chcete dělat, s kým chcete dělat, a nic vás při tom nelimituje,“ pochvaluje si Rádl Rogerová, která má v současnosti sedmičlenný tým.