Realitní trh v Chorvatsku je na vzestupu a uvědomují si to i české firmy, které tam investují čím dál víc peněz. Jedním z nejnovějších projektů, na němž momentálně pracují ruce českých architektů, je rezidenční projekt Heritage na předměstí Splitu, za kterým stojí investiční skupina H2O Group spolu se studiem Qarta.

Za cíl si dali vybudovat jadranskou oázu snoubící moderní architekturu s historií, která má lákat kupce z Česka i zbytku Evropy. Pět set metrů od moře ve vesnici Podstrana během pár let vyroste komplex šesti rezidenčních trojdomů, kde bude celkem devadesát bytů.

Projekt Heritage u Splitu
Vizualizace H2O Group

Investor i architekti se shodují na tom, že se Chorvatsko do deseti let stane jednou z nejžádanějších lokalit v Evropě, a to hlavně díky neustálé práci na zdokonalení infrastruktury, jejíž stav ještě teď může spoustu Západoevropanů odrazovat.

Moderátorka Nela Vítová, předseda správní rady investiční skupiny H2O Group Libor Vlasák a partneři studia Qarta David Wittassek a Jiří Řezák
Zleva moderátorka Nela Vítová, Libor Vlasák (H2O Group), David Wittassek a Jiří Řezák (Qarta)

V čem se podle nich jiné evropské země nemůžou Chorvatsku rovnat? Jak se staví urbanistický projekt na předměstí Splitu? A na co bude lákat nejen českou klientelu?

Poslechněte si další Forbes Brandvoice podcast s předsedou správní rady investiční skupiny H2O Group Liborem Vlasákem a partnery studia Qarta Davidem Wittasskem a Jiřím Řezákem.