Koupíte si test, který ze slin určí, jaké vám hrozí nemoci, a díky propojené aplikaci také poradí, co přesně byste měli dělat pro prevenci: jak se stravovat, jak sportovat, na co si dát pozor a jaká vyšetření si ohlídat.

S produktem, který komplexně zhodnotí vaše zdraví na základě genetického testu a dalších sledovaných faktorů, přišla na trh společnost Macromo.

Tento bioinformatický startup založili tři mladí podnikatelé: dvaadvacetiletý Petr Štěpánek, třiadvacetiletá Eva Kuttichová a čtyřiadvacetiletý Adam Sládek. Krátce po spuštění firmy loni v prosinci se k nim ještě přidal zkušený investor Michal Pohludka, který stojí za mimořádně úspěšnou spin-off společností GeneSpector Innovations.

„Michal je nejen investor, ale aktivně se angažuje i v rozvoji a je čtvrtým majitelem firmy. Je pro nás naprosto klíčový, protože má všechny potřebné kontakty, například na laboratoře po světě i na lidi v byznysu,“ popisuje Petr Štěpánek, který stál u zrodu startupu.

Michal Pohludka vstoupil do startupu Macromo po třech měsících od založení s šestnáctiprocentním podílem. A přivedl i dalšího investora Martina Radinu, spolumajitele společnosti Spadia, jež je jedním z největších poskytovatelů laboratorní medicíny v České republice. Ve společnosti Macromo získal letos v listopadu šestiprocentní podíl.