skip to main content
Dobrá karma

Z gauče rovnou na safari. Povzbuďte se další várkou dobrých zpráv

2 minuty čtení

V dobách pandemie se všem radí, ať zůstanou doma. To ale neznamená, že se nemůžete podívat, jak se daří nosorožcům dvourohým na safari. Virtuální návštěvy gaučových turistů jim pomáhají. Dobrých zpráv nabízíme tradičně ještě víc.

Místo výcviku pomáhají. Australská společnost Passion of Paradise za normálních okolností bere turisty potápět či šnorchlovat. Teď žádné zákazníky nemá, nicméně rozhodla se nezahálet a její potápěči vysazují korály na Velký bariérový útes, dlouhodobě ohrožený klimatickou změnou a oteplováním oceánů.

Hotel pro bezdomovce. Vláda v Britské Kolumbii se rozhodla koupit hotel The Comfort Inn, aby v něm poskytla přístřeší více než dvěma stovkám Kanaďanů bez domova. Zároveň tím dá práci personálu hotelu, který měl kvůli koronaviru vynucenou přestávku.

Reklama

Méně sebevražd. V Japonsku během karantény poklesl počet sebevražd, který obvykle bývá jeden z nejvyšších na světě. Letos v dubnu však toto číslo kleslo až o 20 procent na 1455, což odborníci přičítají úbytku stresových faktorů (méně dojíždění, odložený začátek školy) a možnosti trávit více času s rodinou.

Gaučové safari. Zaměstnanci keňské rezervace Ol Pejeta stvořili Sofa Safari, v jehož rámci promítají záběry, které natočí na smartphonu při průjezdu rezervací autem. Nejde ale jen o jejich kratochvíli, chtějí tak podobně jako další parky získat finanční podporu v dobách, kdy k nim nemohou turisté.

Reklama

Marihuanou proti koronaviru. Vítaný lék na cestě? Tým kanadských vědců zjistil, že výtažek z CBD (kanabidiol, látka v konopí) snižuje počet receptorů, které koronavirus využívá k napadání buněk a k šíření, až o 70 procent. Než si ale dáte jointa, máte počkat na výsledek klinických testů.

Dobrodějka Sia. Zpěvačka Sia překvapivě odhalila v pořadu The Morning Mash Up, že loni adoptovala dva syny. Oběma je 19 let a věkem už překročili hranici pěstounského systému, a tak se jich známá zpěvačka ujala.

Zvonkohra přeladila. Po více než 100 letech změnila zvonkohra v pražské Loretě, která se ozývá během dne každou hodinu, svou melodii. Místo mariánské písně Tisíckrát pozdravujeme Tebe hraje od 20. května barokní melodii Maria, Maria, nad slunce jasnější. Půjdete si ji poslechnout?

Psi chrání před pytláky. Psi, které na jihoafrické Southern African Wildlife College trénují odmala k zahánění pytláků, již zachránili životy 45 nosorožců. Smečka bíglů, bladhaundů či belgických ovčáků tak ukazuje, že pes není jen nejlepším přítelem člověka.

Umyvadla pro bezdomovce. Ani v USA nezapomněli na lidi bez domova. Nezisková organizace Love Beyond Walls jim v Atlantě instaluje umyvadla, která jsou v dobách pandemie obzvlášť potřebná. A třikrát denně je dezinfikuje.

Reklama
Reklama