Vedra vzala útokem i přehřáté hlavní město, nicméně ne všichni můžeme před vysokými teplotami z městské výhně jen tak utéct.

Pro ty z vás, kteří by po náročném pracovním dni – nebo třeba během něj – nejraději rychle skočili do vody, jsme vybrali pět míst v centru Prahy a blízkém okolí, kde se můžete v parných letních dnech zchladit.

Ecsotica Spa

Lázně Ecsotica Spa pražského hotelu Alchymist Grand Hotel and Spa na Malé Straně jsou situovány ve sklepeních z 11. století. V prostorách připomínajících starověký chrám si kromě osvěžení v bazénu můžete dopřát i procedury inspirované indonéskými rituály, na které se lázně specializují.

Carlo IV Wellness & Spa

Jedny z největších a nejluxusnějších pražských lázní jsou součástí novorenesančního paláce hotelu NH Collection Prague Carlo IV na Senovážném náměstí. Návštěvníkům nabízí nedávno renovovaný, dvacetimetrový bazén s masážními tryskami, vířivku i posilovnu. Využít můžete také nabídky terapeutické masáže celého těla, která je pro zrelaxování po náročném dni jako stvořená.

Apollo Day Spa

Jestli vás láká koupání v kombinaci s nevšedním výhledem, zajděte do wellness zóny Apollo Day Spa pětihvězdičkového hotelu Corinthia, která se nachází vysoko nad Prahou a nabízí panoramatický výhled na hlavní město. Kromě bazénu a sauny můžete využít i některou z nabízených procedur a dopřát si zasloužený popracovní odpočinek. Spa je otevřeno každý den do osmé večerní, včetně víkendů.

Koupací biotop Lhotka

Pokud preferujete přírodní koupání, jezero na Praze 4 o rozloze 5570 metrů čtverečních s biotopovým čištěním vody vás nadchne. V hlavních letních měsících, tedy červenci a srpnu, je návštěvníkům otevřeno každý den od deváté hodiny ranní do osmé hodiny večerní.

Cryo Life

Pro ty, kterým by osvěžení ve vodě nestačilo, se jeví jako skvělá volba kryosauna, která má navíc léčivé účinky. Zchlaďte hlavu a zregenerujte tělo po těžkém dni v luxusním centru Cryo Life na pražském Novém Městě. Využít můžete jak celotělové, tak lokální kryoterapie.