skip to main content

Z Německa s láskou. Tři filmové tipy od západních sousedů

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Tipy na německé filmy si pro vás připravil redaktor Mikoláš Rec.

Reklama

Good Bye Lenin

(Amazon Prime, 2004, 121 minut)

Nemůže být jinde než na prvním místě, tenhle film totiž bezpochyby patří k vrcholu německé filmové produkce. Jeho ústřední motiv navíc není českému publiku vůbec vzdálený. Vše se totiž točí okolo roku 1989, rozpadu sovětského bloku a pádu berlínské zdi. V mnoha ohledech samé pozitivní zprávy, co ale dělat, když vašem máma, zapálená socialistka, strávila celé toto období v kómatu?

Vincent jede k moři

Reklama

(Amazon Prime, 2010, 90 minut)

Další pro mě neopomenutelný snímek. Dějově sice o něco odlehčenější než Good Bye Lenin, ale neméně zábavný a veselý. Když mu dáte šanci, věřím, že i vám partička utečenců z psychiatrického oddělení, v čele s Vincentem, který trpí tourettovým syndromem, vykouzlí úsměv na tváři.

Už je tady zas

(Amazon Prime, 2016, 110 minut)

A na závěr můžeme zavzpomínat na všemi oblíbený mléčný výrobek Kefírer. Autor grafické podoby pro knižní předlohu tohoto filmu se byl totiž ochoten kvůli podobě jeho loga soudit.

I tak však není na škodu si tento bizarní snímek, kde si položíme otázku, co by se stalo, kdyby se Adolf Hitler objevil v současném Německu, zhlédnout.

Reklama
Reklama