Myslíte si, že ty nejlepší konverzace vznikají v zasedačce v jednu odpoledne? My taky ne, a proto světu přinášíme Forbes Dekantér.

Poté co jsme u Amarone zpovídali Leona Jakimiče z Lasvitu, jsme do druhého dílu pozvali Michala Menšíka, který stojí za úspěšným logistickým startupem DoDo. Ten přinesl krásnou lahev z Pomerolu, aby se rozpovídal nejen o tom, proč je v roli zakladatele startupu vhodné neumět nic perfektně, nebo o tom, jak ho formovalo dětství ve Spojených státech.

Jen pro připomenutí – logistický startup DoDo loni vyhodnotila poradenská společnost Deloitte jako nejrychleji rostoucí technologickou firmu Česka a druhou nejrychleji rostoucí firmu střední Evropy. DoDo letos míří na miliardu korun v tržbách a chystá další, na české poměry už více než solidní investiční kolo. A taky zahraniční expanzi.

„Na začátku jsem si říkal, že bude super úspěch, když prorazíme v Česku. Pak jsem si říkal, že bude úspěch prorazit ve střední Evropě. Teď už je ta ambice větší – chceme postavit jednu z největších firem na doručení poslední míle v Evropě,“ říká Michal Menšík v Dekantéru.

Jak se DoDo může stát jednorožcem? Co dalo Michalu Menšíkovi dětství ve Spojených státech? Proč je výhoda neumět nic pořádně? Nejen to se dozvíte, když si dáte sklenku s námi!