Život duchovního otce firmy Eyelevel, která největším globálním brandům napříč světem buduje prostory pro retail, je už pár let spojen s lokalitou prosluněné jihošpanělské Marbelle. Právě tam úspěšný podnikatel Tomáš Bača, který svou prosperující firmu prodal už v roce 2013, tráví podstatnou část roku. A nově tam buduje i vily pro ty vůbec nejbohatší klienty.

Jeho španělský sen tím získává byznysový rozměr. Proč ale zrovna reality? V případě českého byznysmena, který ve svých plánech i nadále zůstává věrný retailu, je odpověď jednoduchá. Je to zkrátka hobby.

„V roce 2018, kdy jsme se s rodinou do Marbelle přesunuli, jsem sledoval místní trh a narazil na příležitost investovat do několika zajímavých pozemků. V okolí se staví luxusní rezidence, co tu ale chybí, je pomyslný high-end tedy nemovitosti v ceně nad pět milionů eur,“ vysvětluje Bača.

Ačkoliv zdejší trh s luxusními nemovitostmi z většiny nabízí především vily v cenové relaci od dvou do 3,5 milionu eur, podle Bači v okolí Marbelle a Malagy dosud chyběly projekty pro ty nejbohatší. Z toho, že by o vily nebyl zájem, si prý hlavu nedělá poptávka tady podle něj zkrátka je.

„Řekl jsem si, že pokud tady ta mezera na trhu je, proč bych se do toho nepustil a nepokusil se otevřít tuto kapitolu. Když jsem se bavil se zástupci realitek abych dal vůbec vědět, že tady něco tvořím dali mi velmi uspokojivou odpověď. Trh s nemovitostmi v ceně kolem tří milionů eur se sice nehýbe, ale o nejdražší třídu, které je zde jako šafránu, je i v pandemii stále zájem,“ dodává Bača, který momentálně ve Španělsku chystá dva projekty.

SHIRO

Vila Shiro

Prvním z nich je vila s poetickým názvem Shiro, což v japonštině znamená bílá. Ta je momentálně těsně před dokončením. K mání by tak mohla být už na přelomu července a srpna.

Právě japonským stylem se tato stavba v mnoha detailech inspiruje, hlavně co se designu a použitých materiálů týče. I díky tomu její cena těsně překračuje zmíněnou hranici pěti milionů eur.

A co za ty peníze dostanete? Na ploše asi 665 metrů čtverečních vila nabídne kromě pěti ložnic a pěti koupelen také čtrnáct metrů dlouhý bazén, domácí lázně se saunou a vířivkou nebo víceúčelovou hernu s domácím kinem.

Samozřejmostí je pak i rozsáhlý pozemek o rozloze 1400 metrů čtverečních. To vše v docházkové vzdálenosti tři minuty na pláž a s úžasným výhledem na moře jak z prvního patra, tak ze střešní terasy.

Lokalita:Bahia de Marbella
Plocha:665 m²
Pozemek:1 400 m²
Podlaží:3
Parkování:2
Cena: 5,5 milionu eur

S plným vybavením interiéru a exteriéru si pak připlatíte dalších 750 tisíc eur.

Architekt:Ivan Costenoble
Interiérový design:Pedro Pena

„Se stavebním řízením je na tom Španělsko špatně všechno je ‚mañana‘ a ‚no pasa nada‘. Protože jsem musel na stavební povolení čekat rok a půl, v mezičase jsem dělal intenzivní výběrové řízení na zhotovitele, které jsem podrobně auditoval, a to včetně subdodavatelů. To vše proto, abych vybral ty, kteří stavbu opravdu zhotoví v požadované kvalitě,“ říká Bača.

Popstar
Vydání Forbesu Popstar

Momentálně se pomalu chystá na stavbu druhého projektu v roli developera. Jeho výstavba by měla začít ještě letos, poté co bude dokončen aktuální projekt Shiro. „Chtěl jsem si první zažít celý ten stavební proces od začátku do konce, abych se v tom zorientoval a zjistil, jak to tady funguje. Jiná země, jiná pravidla,“ vysvětluje.

PANORAMA

Vila Panorama

Také Panorama by měla nabídnout široké spektrum prémiových produktů a vychytávek, jako jsou domácí kino, sauna, plně vybavená posilovna, venkovní vířivka a takzvaný infinity pool, který svým umístěním budí dojem, že plynule přechází do okolní krajiny. 

Samozřejmostí je i moderní technologické zázemí pro osvětlení, vytápění či zabezpečení. Dům opět nabídne pět ložnic, z nichž každá má svou vlastní koupelnu.

Lokalita:Altos de Los Monteros
Plocha:901 m²
Pozemek:1 626 m²
Podlaží:3
Parkování:3
Cena:cca 5 milionů eur
Architekt:Ivan Costenoble
Interiérový design:Area Design