skip to main content
Jak být lepší

Zabalení dárků. Zkuste kreativní a ekologickou metodu

Vánoce přicházejí a každý z nás chce svým blízkým udělat radost nějakým hezkým dárkem. Pokud už máte ty své vymyšlené, a dokonce pořízené, máme pro vás tip, jak radost zdvojnásobit. Dárky nebalte do normálního balicího papíru, ale vyzkoušejte originálnější i ekologičtější verze.

Přečtěte si svůj balicí papír

Motiv novin se objevuje na nábytku, oblečení, tak proč by se z něj nemohl stát i balicí papír.

Balit nemusíte jen do papíru

Dárky nemusíte balit jen do papíru. Vyzkoušet můžete i látkový způsob. Japonská metoda Furošiki je jednoduchá a váš dar bude díky ní elegantnější. Šátek, který použijete, může navíc posloužit jako další dárek.

Reklama

Za udržitelnou módu

Pokud žádný vhodný šátek doma nemáte a nechcete si ho kupovat, pomozte si oblečením ze své skříně. Určitě nešlápnete vedle, když předměty zabalíte do košile. Rukávy poslouží jako vhodné převázání. A navrch můžete přidat motýlka nebo kravatu jako ozdobu.

Zapojte fantazii a malujte, pište

Pokud máte k zabalení něco menšího, můžete si s obalem trošku pohrát. Vezměte obyčejný papír a podle libosti si ho pokreslete, pomalujte, popište. Pokud přidáte obrázky nebo hesla, která vás s obdarovaným spojují, nebude už nic lepšího.

Jak balíte dárky vy? Máte nějakou speciální metodu? Napište nám na jakbytlepsi@forbes.cz nebo do naší facebookové skupiny.