Svou první stáž ve švýcarském CERN absolvoval, když mu bylo dvacet. Do výběru Forbes 30 pod 30 jsme ho zařadili ve třiadvaceti. Teď nadšenec pro blockchain a bývalý vědec CERN Filip Široký míří do web3 fondu Miton C, kam přichází na pozici research partnera.

O blockchain se Filip zajímal už v roce 2020, profesionálněji se k němu přiblížil na večírku Forbesu: „Potkal jsem se tam s Viktorem Fischerem, chvíli jsme si povídali a pak jsem nastoupil do Rockaway Blockchain Fund,“ přemítá.

Po zkušenostech v Rockaway Filip Široký nyní mění své působiště a míří do Miton C, kde bude zastávat pozici research Partnera.

„V klasickém venture fondu by se moje pozice nejspíš jmenovala investiční manažer nebo principál. V kryptu se research partner používá pro investory, kteří se zabývají více technickými projekty a infrastrukturou,“ komentuje svoji pozici.

Před čtyřmi lety při sestavování výběru Filip optimalizoval zdroj částic pro urychlovače pomocí umělé inteligence, dnes ho fascinuje hlavně zero knowledge (ZK) kryptografie. V rozhovoru pro Miton říká, že ZK je dnes jednou z hlavních technologií pro škálování blockchainů.