Vážení čtenáři, na tomto místě vyšel 6. dubna 2021 článek o zakladateli fondu Growing Way Ondřeji Janatovi. V době přípravy článku jsme k jeho příběhu přistupovali jako k české success story, která má šanci inspirovat další investory, což je naším dlouhodobým cílem.

Náš redaktor se s panem Janatou sešel a obrátil se i na některé podnikatele a investory, kteří s ním v minulosti spolupracovali. Z tohoto pohledu nic nenasvědčovalo tomu, že by na jeho podnikání mělo být něco závadného.

Po ohlasech čtenářů, ve kterých zazněly i domněnky, že byznys pana Janaty není takový, jak ho pro média maluje, jsme se však na článek znovu podívali a uznali jsme, že nesplňuje naše požadavky na ověřování informací ani redaktorskou a editorskou kvalitu. Rozhodli jsme se ho proto z našeho webu stáhnout.

K tomu došlo 12. července letošního roku. Na našem webu už od té chvíle článek k dohledání nebyl, nicméně jej bylo stále možné zobrazit na této konkrétní URL. Od té doby jsme se o zmiňovaném fondu pokoušeli zjistit víc, ale nám dostupné informace nikdy nepřekročily práh domněnek a dohadů.

Ve čtvrtek 9. září, server Seznam zprávy publikoval článek, ve kterém přinesl informaci, že Ondřeje Janatu Národní centrála proti organizovanému zločinu obvinila z miliardového podvodu na čtyřech tisících drobných investorech.

Chceme se vám tímto omluvit za naše pochybení při vydání původního článku. Slouží nám jako připomínka toho, jak je podstatné dodržovat zásady novinářské zásady a dbát na kvalitu naší práce.