Mezi dlaždičkami a koupelnami pobíhal už od pěti let a v sedmi si svou první i sám obložil. Ve firmě svého otce pracoval později i jako řidič, skladník nebo obchodník. A nakonec ji ve svých třiadvaceti letech přebíral. Nezdědil ale slepici, která snášela zlatá vejce. Naopak, převzal ji s desetimilionovým dluhem. Ale nelituje. Dnes říká, že to byl dar.

„Kdyby mi táta předal výdělečnou firmu, bůh ví, kde bych dnes byl. Takhle jsem si musel všechno vydřít od začátku sám, projít těžkým obdobím, nastavit nový koncept a toho se držet,“ říká Matouš Syrový.

A podařilo se. Jeho firma Koupelny Syrový, kterou zakládal v Pardubicích se svou ženou Kristýnou v roce 2019 a do níž převzal pohledávky ze zaniklé otcovy společnosti, dnes sahá na EBITDA deset milionů korun a obrat sto milionů. Namísto jednoho studia, v němž začínal, už má dnes čtyři, z toho to poslední otevřel nedávno v Dobřejovicích u Prahy.

Kromě dluhů přitom musel se svým týmem zvládnout i covid a lockdown, který přišel v době, kdy uváděli do provozu druhé studio v Kolíně.