skip to main content
Breaking News

Záhadný vítěz dražby o let do vesmíru s Bezosem nepoletí. Nemá čas

Občas se to stane asi každému. Chystáte se na dovolenou nebo máte jiné plány, ale nakonec je musíte kvůli jiným povinnostem musíte zrušit. Jen výjimečně ale jde o výlet do vesmíru za 28 milionů dolarů po boku Jeffa Bezose. Tajemnému zájemci, který let po boku miliardáře vydražil, se ale stalo přesně tohle a kvůli jiný povinnostem se místa v raketě Blue Origin musel vzdát.

Reklama

O změně ve složení posádky informovala Bezosova společnost Blue Origin, která let realizuje. Namísto vítěze aukce poletí 18letý student z Holandska Oliver Daemen. Ten se do vesmíru podívá díky svému otci Joesi Daemenovi, CEO společnosti Somerset Capital Partners. Joes měl zajištěné místo ve druhém letu, ale poté, co se uvolnilo, mu bylo nabídnuto místo už v tom prvním. Následně ho přenechal synovi.

Reklama

Nejbohatší člověk má let na hranici 100 km nad zemí, kde se nachází hranice vesmíru, naplánovaný na 20. července. Kromě něj a Daemena bude na palubě i jeho bratr Mark a 82letá pilotka Wally Funk, která se tak stane nejstarší osobou ve vesmíru.

Reklama
Reklama