Zima už trvá nějak dlouho, nemáte ten pocit? Pokud nemáte čas odjet na pár týdnů k moři (nebo už jste byli a stejně to nestačilo), udělejte si čas alespoň o víkendu a zajeďte si někam, kde se budete moct zachumlat do deky a ohřát se u krbu. Vybrali jsme pro vás několik tipů, kde to můžete vyzkoušet.

Chateau Herálec

Krb je sice velké pozitivum, ale na zámku si můžete dopřát mnohem víc. Pro hosty je tu k dispozici wellness, kde najdete velký krytý bazén pod starobylým klenutým stropem, vířivku a saunu. Pokud hrajete golf, můžete využít hotelový golfový simulátor.

Na palácovém nádvoří na vás také bude čekat kluziště, na kterém si můžete zabruslit. Zorganizovat lze i let vrtulníkem.

Kde: Herálec 1, Vysočina

Erlebachova bouda

Pokud rádi lyžujete, ale po dni na svahu chcete relaxovat, určitě využijte nově vybudované wellness v Erlebachově boudě. Jeho součástí je bazén s protiproudem, sauna či masážní místnost, kde si můžete dopřát například exotickou havajskou masáž lomi-lomi.

Kde: Špindlerův Mlýn, Krkonošský národní park

Srub U Kocoura

Ráno posnídejte u rozpáleného krbu a večer se ohřejte ve finské sauně, která je umístěna v přízemí srubu. Přes den se můžete projít kolem rybníku (nebo si na něm zabruslit), a pokud budete mít náladu vyrazit na výlet, na dosah jsou města Jindřichův Hradec, Telč a Slavonice.

Kde: Kunžak, Jihočeský kraj

Hejlův mlýn

Ač téměř na samotě, je Hejlův mlýn výborným místem pro běžkaře. Základní sportovní vybavení si zde dokonce můžete půjčit. Běžkaři mohou při vydatnější sněhové nadílce nastoupit do stopy přímo u penzionu, po 15 minutách jízdy autem pak budou na upravených běžeckých okruzích v Čenkovicích.

Po tak náročném dni už vás bude čekat jen praskající dřevo v krbu. Nezní to skvěle?

Kde: Horní Čermná, Pardubický kraj

Poloroubenka Grimik

V chalupě můžete využít mimo wellness zóny také nabídku klasické či sportovní masáže. Odpočinek nechte dopřát i svým rukám pomocí parafínového zábalu. Roubenka nabízí také adrenalinový zážitek v podobě pilota, který vás může vzít na let malým soukromým letadlem.

Kde: Držovice, Olomoucký kraj

Více na amazingplaces.cz