Už za týden to vypukne a vy byste u toho neměli chybět. 23. října se v ostravském Gongu v areálu Dolních Vítkovic setkají přední odborníci z byznysu, veřejné sféry a vlády, aby se podívali na Česko z různých perspektiv a debatovali o tom, co udělat, aby se nám v naší zemi žilo (ještě) líp. Na unikátní celodenní konferenci, kterou Forbes pořádá už popáté, si otevřeně položíme otázku: Česko, jak jsme na tom?

A rozhodně je co bilancovat. Letošní ročník konference se koná 30 let od sametové revoluce, a máme tak za sebou poměrně dlouhou dobu, abychom mohli zhodnotit, jak se nám daří ve svobodné zemi a jak si vedeme v porovnání se světem. 

Společně budeme postupně řešit tři hlavní oblasti klíčové pro rozvoj naší země: kvalitu života, konkurenceschopnost a vzdělávání. Každá z nich má svého garanta, který ve spolupráci se skupinou odborníků na dané téma připravil zhodnocení současného stavu, jež bude prezentovat v úvodu každé sekce. Na něj naváže debata nad daným tématem a hledání konkrétních řešení pro problematické body.

Mezi pozvanými hosty, kteří letos na konferenci vystoupí, budou mimo jiné František Fabičovic, spolumajitel společnosti Alca plast, Ondřej Kania, zakladatel JK Education, investorka Dana Bérová, IT odbornice Barbora Bühnová z Czechitas, Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, a řada dalších. Pohled vlády budou tentokrát zastupovat ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, ministryně financí Alena Schillerová či ministr školství Robert Plaga. 

Pokud ještě nemáte vstupenku, koupit si ji můžete tady. Celý program konference najdete zde