Geniální myšlenky bývají jednoduché: Glenn Berger si začal před 14 lety přivydělávat sběrem ztracených golfových míčků. Na tom není nic neobvyklého, mladíci, co hledají a pak levně prodávají ztracené míčky, jsou snad na všech golfových hřištích světa – na těch českých si použitý míček koupíte třeba už za desetikorunu.

Ovšem jak informuje web MSN, Berger si sběrem míčků vydělal údajně už 15 milionů dolarů. Jak? Jezdí po celé Floridě a potápí se pro ztracené míčky na dno vodních nádrží tamních hřišť. Ovšem „voda“ na Floridě neznamená rybníček po kolena, nebo dokonce jen suchou strouhu označenou červenými kolíky, ale slušnou vodní nádrž. Takovou, v jaké se dá potkat i aligátor.

„O aligátorech nemluvím rád. Narazíte na ně. A naučíte se, jak na ně. Potápění je zkrátka nebezpečné,“ krčí rameny Berger. A dodává, že ryby, želvy, hadi a podobná havěť se o něj pod vodou otírají neustále.

Kromě zvířat nachází na dně také golfové vozíky nebo sekačky na trávu.

Berger se potápí v neoprenu a na krku má zavěšený velký pytel, do kterého své nálezy ukládá. Míčky pak vykoupe v chemické lázni, usuší a prodává – jeden aspoň za dolar. A přestože míček je už po čtyřiadvaceti hodinách ve vodě znehodnocen, míčky od něj nakupuje dost hřišť pro svá tréninková odpaliště – driving range.

„Nasbírám sám ročně mezi 1,3 a 1,7 milionu míčků,“ líčí Berger, „a pořád mě to baví.“ Tak prostě vypadá golfový koloběh. Někdo nový míček odpálí do vody, jiný ho sebere a prodá dalšímu. A tak pořád dokola.