Miliardáři a oligarchové si budou vždy stavět obří jachty, které budou posouvat hranice velikosti i dobrého vkusu. Jak se na ně ale budou dopravovat? Doteď k tomu většinou používají opulentně vybavená soukromá letadla. Co když ale přijde něco mnohem, mnohem lepšího?

Obrovskému nafukovacímu stroji by se asi dalo říkat „vzducholoď“, ale k té má daleko – je to totiž luxusní vznášedlo Halo a vyvíjí ho letecký tým londýnské společnosti Andrew Winch Designs.

jedna

Halo by mělo nabízet přes 13 tisíc metrů čtverečních obyvatelného prostoru a mělo by být také schopno přenášet náklad v řádu mnoha tun. A nejen, že bude umět létat (poměrně potichu rychlostí přes 160 km/h), ale mělo by také zvládnout se jen tak vznášet nad téměř jakoukoliv destinací na světě – městem, pouští, horami, vodou… kdekoli si zamanete.

Letová výška Halo jsou 3 kilometry, tedy taková, kde je normální tlak, takže si jeho obyvatelé budou moci vychutnat spektakulární výhled skrz otevřené části paluby. Navíc množství životního prostoru je nepředstavitelné – přes 20 apartmá s ložnicemi, pracovní a konferenční prostory, lázně, kino, noční kluby a také nákladní prostor, který umožní, aby všechny vymoženosti VIP života mohly cestovat s vámi – jachty, auta i motorky. A konečně – tento stroj bude mít kapacitu vertikálního vzletu i přistání a dolet téměř deset tisíc kilometrů.

dva

Faktem je, že pokud se Halo jednoho dne skutečně postaví, může se stát tou nejexkluzivnější destinací na světě, jednoduše proto, že zastíní jakoukoliv plochu pod sebou jako ultra luxusní planeta vyrobená člověkem.

Tak kdo říká, že nemůžete mít všechno?

Autor: Bill Springer