Fond ESPIRA investorské dvojice Andrea Ferancová Bartoňová a Emílie Mamajová uzavírá další kapitolu. Po třech letech prodává společnost ICON, pomáhající firmám s outsourcingem podnikových procesů. Kupujícím je německá platforma Yoummday.

Cenu obchodu ani prvotní investice nechtějí finančnice komentovat, ale podle odhadů Forbesu by se mělo jednat o devítimístnou částku. Mamajová mluví o mimořádně zdařilé investici, která fondu přinesla „nadstandardní zhodnocení“.

Na komunikační centrum navíc finančnice vsadily v roce 2019, kdy se mateřská firma ICONu v Británii ocitla v nelehké situaci, navíc následované pandemickými otřesy. V průběhu tří let se proto investorky spolu s původním managementem zaměřily na posílení obchodního oddělení firmy i nastavení konkurenceschopné strategie.

Do rukou německé technologické platformy tak dnes přechází firma, která se zaměřuje zejména na account management náročných firemních zákazníků v západní Evropě a USA.

„Firma se díky inovacím vypořádala se složitým obdobím a její klientská báze se rozrostla o nové globální značky. Díky tomu se ICON z hlediska obratu vrací na úroveň před pandemií,“ konstatuje Mamajová. Komunikační centrum loni utržilo zhruba 170 milionů, letos podle odhadů dosáhne obratu 200 milionů.