Poprázdninový Forbes právě dorazil na stánky a s ním i rekordní počet – 172 – stran praktického, inspirativního, pozitivního a snad i zábavného čtení o byznysu, úspěchu, penězích a taky snech. Ano, sny tu budou hrát tentokrát důležitou roli.

88 rad, jak se stát milionářem – Já vím, já vím, tyhle škatulky s radami, jak se přes noc stát milionářem, trochu zavánějí. Ale nebojte, to není náš případ. Vybrali jsme osm předních českých finančníků, kteří opravdu vědí, jak zacházet s penězi. A podělí se s vámi o své tipy na chytré investice v roce 2015. Můžete se tu však dozvědět nejen to, jak investovat, ale taky jak se oddlužit, je-li to to, co vás teď trápí. Nebo jak šetřit. To všechno na 30 stranách, které vám mají pomoci plnit si svoje sny.

cover


(Ne)český sen – To je rozhovor o tom, jak se ze všech těch peněz, co ušetříte a vyděláte, nakonec nezbláznit. Je to poněkud eklektický rozhovor s jedním z nejoriginálnějších českých byznysmenů Václavem Dejčmarem. Minoritní akcionář mašiny na peníze jménem RSJ poletuje mezi algoritmickými obchody s deriváty, módními moly, experimentálními prostory, výzkumem psychedelik a filmy o psychopatech v byznysu. A zajímavě mluví o nutnosti snů a peněz pro veřejný prostor.

dejcmar_001


Top univerzity – Aby si člověk mohl plnit sny, většinou k tomu potřebuje nějaké vzdělání a poznání. My přinášíme přehled nejlepších amerických univerzit i s tipy a příběhy Čechů, kteří na nich studují.


Jak vydělat na budoucnosti – Brno je technologické centrum Česka a potvrzuje to i úspěšná firma Codasip. Vyvíjí procesory na míru pro svět, který přijde – pro svět internetu věcí – a hrají v tom první ligu.

codasip


Nejúspěšnější Češi na sociálních sítích – Hádejte, kdo z Čechů má největší vliv na sociálních sítích. Připravili jsme seznam sedmi z nich – budete možná překvapeni, koho všeho z té první sedmičky vůbec neznáte a znát byste měli. Jejich vliv je totiž větší, než by si třeba televize a jiná média přály.


Doklobuka – Jarek Nohavica je byznysová kometa. Že se vám to nezdá? Tak si přečtěte první sondu do světa jeho písničkářského byznysu. Teď otevírá nový klub, který je vyprodán na půl roku dopředu, sám dokáže dvakrát za sebou zaplnit O2 arenu, sám si vydává a produkuje desky. A taky umí skvěle počítat. Aby ne. Ostravský poeta je totiž vystudovaný matematik.

f.august.2015


… a ještě jednou Brno – Pro přezíravé Pražáky ta věc na konci D1 se může pochlubit věcmi, které by jí mohlo hlavní město závidět. Přinášíme 15 tipů na návštěvu nových podniků, které stojí za to vyzkoušet.


Guess, kdo nepřijde na večeři – Jedna z kdysi nejúspěšnějších módních značek – Guess – hasí rodinné požáry a neshody. Má šanci se ještě vrátit na vrchol a katapultovat sourozence zpátky do vyšších pater žebříčku nejbohatších lidí?

guess


Dottore – Ital Ricardo Lucque je jedním z nejúspěšnějších restauratérů v Česku. Jeho restaurace Aromi a svět kolem nich učí Čechy, co je to pravá italská kuchyně. Jaký příběh se za nimi skrývá?

ricardo_01_001

Plus spousta dalšího čtení o byznysu a snech, autech, bankách, malých i velkých firmách. Napište nám, jak se vám zářijový Forbes líbí. Váš názor nás zajímá a těšíme se na něj. Pište na petr.simunek@forbes.cz.