Určitě si v životě umíte poradit sami, ale nějaká ta vychytávka se vždycky hodí. Takže když jsme letos fotili nový ročník výběru Forbes 30 pod 30, zeptali jsme se našich mladých a perspektivních, co jim usnadňuje život. Jejich odpovědi nás leckdy překvapily, ale rozhodně jsme se z nich poučili a rádi se s vámi o moudrost mládí podělíme.

Tady je výběr těch nejzajímavějších a nejužitečnějších lifehacků.

Andrea Vytlačilová

Psát si deník. Čím častěji, tím lépe – pomáhá mi to s psychickou rovnováhou a člověk nezapadne do pěny dní. Z vlastní zkušenosti vím, že mám tendenci lnout k negativním zážitkům, a zapomínám tak na malá životní vítězství, která dohromady skládají mozaiku velkých věcí.

René Müller

Vždycky když si vzpomenu, že jsem něco neudělal, nebo něco udělat chci, ale v tu chvíli se věnuju jiné aktivitě, napíšu si danou myšlenku na papír, abych se k ní mohl vrátit později a nezatěžovat hlavu tím, že bych ji tam držel nebo vypadl z pracovního flow.

David Klečka

V dlouhodobém horizontu zkratky neexistují. Vždycky bude platit, že kombinace talentu, odhodlání a tvrdé práce funguje.

Christian Chu

Nezralé ovoce dejte do krabice s rýží, vyvařená rýže účinně zachycuje etylenový plyn, a pomáhá tak rychlému dozrávání ovoce.

Martin Kučera

Pokud chcete na iPhonu napsat znak °, stačí podržet nulu.

Mikuláš Minář

Neuškodí občas se zastavit a srovnat si hlavu. Neuškodí učit se být v přítomnosti. Neuškodí věnovat čas přemýšlení nad tím, čemu věnovat čas. Neuškodí mít nějaké cíle. A co vyloženě pomáhá, je číst knihy. Nikoli Red Bull, knihy dávají křídla. Když se chcete posunout dál, vyrazte na pouť. Jděte někam.

Ondřej Gonzor

Pokud sázíte chilli papričky, dejte semínka na 24 hodin do silného výluhu černého nebo heřmánkového čaje. Urychlíte tím klíčení, a navíc semínka zbavíte možných plísní a chorob.

Emil Langer

Leťte někam daleko a sami, pak si budete víc vážit lidí kolem sebe a země, kde žijeme.

Jan Černý

Přepínat na noc mobil do leteckého režimu, jinak vás jednou sežere!

Barbora Votíková

Když se dívám na televizi, nastavím zrcadla všude kolem sebe, abych měla co nejvíce obrazů a nic mi neuteklo.

Damián Brhel

Dělat věci pořádně a s nadšením, úspěch přijde sám.

Jenovéfa Boková

Neber to tak vážně, je to jen život a s lehkostí jde všechno líp.