Zakladatel a bývalý generální ředitel společnosti Amazon Jeff Bezos se po více než čtyřech letech zasnoubil se svou partnerkou Lauren Sánchez.

Zprávy o žádosti o ruku se rozšířily v pondělí poté, co se objevily fotografie páru na jachtě amerického miliardáře a jednoho z trojice nejbohatších lidí světa. Na nich bylo patrné, že Lauren má zásnubní prsten.

Pár zveřejnil svůj vztah v roce 2019 krátce poté, co se oba rozvedli se svými tehdejšími partnery. Bezos byl pětadvacet let ženatý s MacKenzie Scottovou, se kterou má čtyři děti. Sánchez byla provdaná za Patricka Whitesella, výkonného předsedu společnosti Endeavor, holdingové společnosti pro talentové a mediální agentury.

Bezos a Sánchez se vídali od roku 2018, jejich vztah odhalil v lednu 2019 bulvární deník National Enquirer. Stalo se tak den poté, co Bezos a jeho tehdejší manželka Scott podali žádost o rozvod. Bezos mimomanželskou aféru přiznal, deník ale přesto obvinil za falšování zpráv a fotografií a šíření nepravdivých informací.

Miliardář také naznačil, že útoky na něj mohou být politicky motivovány – poukazoval na vazby National Enquirer k tehdejšímu americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi a vládě Saúdské Arábie. Právě ty čelily tvrdé kritice ze strany deníku The Washington Post, který Bezos vlastní.

Jeff Bezos byl v začátcích vztahu s Lauren Sánchez známý jako nejbohatší člověk světa. Pozici výkonného ředitele Amazonu zastával až do roku 2021, kdy se stáhl, aby se mohl soustředit na Blue Origin, svůj startup zaměřený na výrobu letecké techniky a poskytování letů do vesmíru.

Lauren Sánchez začínala jako televizní novinářka a poté jako moderátorka na stanici Fox. V roce 2016 založila společnost Black Ops Aviation, která se specializuje na letecké natáčení.

Podle odhadů měl majetek Jeffa Bezose v pondělí večer hodnotu 137,8 miliardy dolarů, což z něj činí nyní třetího nejbohatšího člověka na světě.