skip to main content

Zátoka přepychu. 5 největších a nejdražších jachet se sjíždí do Monaka

2 minuty čtení

Velikost a opulentnost jachet na tomto dýchánku vám musí jednoduše vyrazit dech. Takže pokud máte rádi luxus, moře a lodě (byť nejspíš nebudete mít na účtu dost milionů, abyste si jednu koupili), neměli byste na konci září chybět v Monaku.

Ve městě, které je synonymem bohatství, se uskuteční tradiční výstava Yacht Show a těchto pět plovoucích klenotů napěchovaných vším, co si jen dokážete představit, tu možná najde nového majitele.

Okto

Reklama

Okto

Tato neobyčejná superjachta nabízí na hlavní palubě šestimetrový bazén, do nějž můžete napustit slanou i sladkou vodu, a tu ohřívat nebo chladit přesně podle vašich preferencí. Okto také poskytuje výtah, který vede až na velitelský můstek, a balkón, který se otevírá jediným zmáčknutím knoflíku.
Cena: 60 milionů dolarů

Suerte

Suerte

Tato 70metrová megajachta ubytuje tucet hostů v šesti exkluzivních kajutách a hýčkat je bude všechen představitelný plovoucí luxus, třeba vodopád. Salón na nejvyšší palubě nabízí 180stupňový výhled, studovnu, pompézní koupelnu a samozřejmostí je i soukromá paluba s vířivkou.
Cena: 66 milionů dolarů

Martha Ann

Reklama

Martha

Osmnáct hostů má na této lodi k dispozici sedm kajut. Salón na hlavní palubě je víceúrovňový a nabízí panoramatickou vyhlídkovou plošinu. Klasický interiér měl na starosti italský designér Francois Zuretti, výsledkem jsou složité dřevěné ornamenty, nábytek na míru se zlatými prvky, mramorová podlaha a hedvábné koberce. Jen tato výbava vyšla na víc než 17 milionů dolarů. Sedmdesátimetrová jachta poskytuje taky celou kolekci hraček pro dospělé – mimo jiné dva skútry a samozřejmě taky potápěčské vybavení.
Cena: 79 milionů dolarů

Athena

Athena

Skoro 90metrový škuner technologického titána Jima Clarka je už nějakou dobu na prodej a je to jedna z nejznámějších jachet na světě. Její tři stěžně poskytují dostatečnou sílu i pro pohon plachtami.
Cena: 69,9 milionu dolarů

TV

TV

Měří 78 metrů, má pět palub, čtyři VIP kajuty, širokou nabídku radovánek (třeba vodní lyže) a ve dvou bazénech můžete zakotvit přímo u baru. Vaše může být celá, případně lze domluvit pronájem, který vás na týden vyjde na 954 tisíc dolarů.
Cena: 103 milionů dolarů

Reklama
Reklama