Už jste někdy zkoušeli, jak rychle se dokážete rozjet na své kolečkové židli? A že vám to půjde líp, když na ní nebudete sedět, ale ležet na břiše, a nohama se budete odstrkovat? Nebo když pojedete pozadu?

Zkuste to celé vylepšit třeba potápěčskými ploutvemi a nezapomeňte si vzít chrániče na kolena a lokty a taky helmu. Až to všechno natrénujete, můžete vyrazit do ostrého souboje: ve Vídni se 2. července pojede závod kancelářských židlí na 600 metrů.

Tuningu se meze nekladou, každý si své vozítko může vylepšit, jak chce, zakázané jsou jen motory. Závodí se ve skupinách po třech, přičemž aspoň jeden člen musí absolvovat celou trasu vsedě a bez přerušení. Dráha není rovná, jede se do zatáček a přes různé překážky. Jestli jste už nalomení, neváhejte a zpestřete si svůj kancelářský život. Přihlásit se můžete taky – na bcm2015.com.

Rakousko organizuje svůj první ročník, ty dřívější se jezdily v Německu (2008—2011). Tohle je třeba závod, který se konal v hesenské vesničce Zell u Bad Königu v roce 2011. Můžete v něm načerpat inspiraci pro svůj outfit a objevit pár triků na zlepšení jízdní techniky. Kromě nejrychlejších jezdců se totiž vyhlašují ceny i za nejslušivější obleky a nejvychytanější židle.