Z malého kosmetického salonu v Košicích, který otevřela před dvanácti lety, má dnes Natália Selveková kliniku s pěti pobočkami po celém Slovensku a oblíbenou kosmetickou značku ENVY Therapy®. Teď se rozhodla dobýt i český trh. 

První reálný krok k vlastní klinice udělala v 26 letech s čerstvě narozenou dcerou. „Určitě to není pro každého, ale nechtěla jsem později litovat propásnuté šance. Měla jsem obrovskou chuť, energie na rozdávání, velmi hodné dítě a obě babičky ochotné pomoci a po ruce,“ popisuje Natália Selveková. V té době zároveň studovala v Praze management zdravotnických zařízení, redukovala méně výnosné beauty služby svého dosavadního salonu, a začala vytvářela prostor na budování kliniky s co nejširší nabídkou služeb. 

Postupně tak k dermatologii přibyla i plastická chirurgie, interní oddělení, trichologie, preventivní lékařství a další služby, které na sebe navazují a doplňují se. Natália s pomocí odborníků vyvinula vlastní koncept kosmetických přípravků a ošetření. A firma z východního Slovenska postupně úspěšně expandovala, přibyla pobočka v Prešově, Popradu, Žilině a Bratislavě.

Zhruba před třemi lety přišly na trh první čtyři séra z brandu ENVY Therapy®, dnes má v portfoliu na 50 produktů, které jsou ze 70 % slovenské výroby a opírají se o vlastní studie účinnosti. „Mívala jsem problémy s pletí, proto jsem začala studovat účinné látky v produktech. Jakmile jsem pronikla do výrobních tajemství, věděla jsem, že chci přinést a vytvořit značku, která bude především funkční. Náš koncept vychází ze zkušenosti našich dermatologů a toho, co donekonečna opakujeme všem klientkám – pouze trpělivou a pravidelnou péčí dosáhnete skutečného zlepšení,“ říká podnikatelka.

ENVY Therapy® si stojí za tím, že je víc než kosmetika. Tento tříúrovňový systém péče o pleť mohou adaptovat i další dermacentra a estetická centra, která chtějí klientům nabídnout více než relaxační ošetření. „ENVY Therapy® je základem naší franšízy a představuje kombinaci produktů pro domácí ošetřování pleti, “signature“ kosmetických ošetření a medicínských mezoterapií,“ vysvětluje Natália Selveková.

Produkty jsou efektivní a user friendly, s vysokým obsahem účinných patentovaných látek s velmi “clean“ složením. Bez parabenů, minerálních olejů, GMO či parfémů. Na domácí péči o pleť navazují kosmetická ošetření a medicínské mezoterapie v ENVY klinikách. Patentované koncentráty a různé pomůcky na jejich aplikaci pak zvyšují úroveň domácí péče. Například takzvané “razítko na krásu“ mezo stamp, kosmetický nástroj s dvaceti titanovými jehličkami, díky kterému si můžete dopřát mezoterapii s profesionálními výsledky pohodlně doma. “Razítko“ vpraví účinné látky do pleti efektivněji než samotné ruční zapracování. Stačí jen zvolit vhodnou ampulku.

Vedle toho vznikla řada “Essentials“, která obsahuje produkty vhodné pro všechny typy pleti, jakými jsou například gelové masky, koncentrát s kyselinou hyaluronovou či Inca Inchi oil, zázrak pro hloubkovou regeneraci. Značka nabízí produkty pro čtyři hlavní spektra péče o pleť – proti stárnutí, pro rozjasnění, pro problematickou pleť či hydrataci. A v nabídce jsou i speciální balíčky, ať už pro cílené vyzkoušení dané řady nebo pro okamžitou pomoc.

Úspěch ENVY Therapy® je namíchaný ze snu o soukromé klinice a účinných kosmetických přípravcích a dalších přísad – houževnatosti a cílevědomosti její zakladatelky i pracovitosti celého týmu. „Firma je týmovým výtvorem šikovných lidí, na které mám v životě opravdu štěstí,“ přpomíná vděčně a často Natália Selveková.