Švýcarská policie se zabývá poměrně kuriózním případem. Ze dna Bodamského jezera se totiž ztratila 800 kilogramů těžká koule plná ginu kterou tam umístila začátkem letošního srpna firma Fishgroup.

Ta gin chtěla naplnit do lahví a jednu prodávat za 99 švýcarských franků, tedy více než 2400 korun. Dohromady z této koule chtěla naplnit asi 420 lahví a mohla utržit přes milion korun.

„Nedovedu si to vysvětlit, uplavat nemohla, byla připevněna k těžkému betonovému podstavci,“ řekl švýcarským médiím Cello Fisch, spolumajitel firmy, která kouli do Bodamského jezera letos ponořila už potřetí. „Rozhodně to nebyli žádní amatéři, měli to dobře plánované,“ dodal s tím, že zloději na to museli mít speciální techniku.

Koule s ginem ležela v hloubce 23 metrů a asi 300 metrů od břehu. Na její obsah už měla firma objednávky a musela tak zklamat řadu zákazníků, kteří tuto speciální edici plánovali například jako vánoční dárek.

Řada klientů firmě Fishgroup po této nešťastné události vyjádřila solidaritu a nakoupila si alespoň speciální lahve, v nichž se gin měl prodávat. Pojišťovna zřejmě nic nezaplatí, jelikož jde o velmi neobvyklý pojistný případ.