Stát se dolarovým miliardářem není vůbec jednoduché, a proto jen zlomek lidí během svého života na tento status dosáhne. Některým se to ale povede už v útlém věku. Server PhysicalGold.com provedl analýzu aktuálních dat žebříčku nejbohatších lidí planety od amerického Forbesu se zaměřením na miliardáře mileniály, tedy lidi ve věku v rozmezí od 26 do 38 let.

„V celkovém součtu existuje ve světě 78 miliardářů mileniálů a jejich souhrnné čisté jmění dosahuje na kolosálních 418,6 miliardy dolarů,“ píše PhysicalGold ve své analýze založené na datech Forbesu.

Z analýzy je dále patrné, že z pohledu největšího zastoupení mladých miliardářů žebříčku s přehledem kraluje segment technologií.

„Technologie jsou sektorem, který má nejvíce miliardářů mileniálů s celkovým počtem 28. Jejich celkové čisté jmění se rovná neuvěřitelným 254,5 miliardy dolarů,“ dále vypočítává PhysicalGold.

Z žebříčku oborů, které mají nejvyšší zastoupení mladých dolarových miliardářů, vyplývá, že technologie převyšují počet miliardářů mileniálů o rovných dvacet, než jsou finance a investice, kterým patří druhá pozice.

Na třetím místě se šesti zástupci se shodně umístily segmenty jako automotive, móda a retail a zdravotní péče.

Zdroj PhysicalGold.com

Zajímavostí je, že obory jako stavebnictví a strojírenství, telekomunikace nebo logistika a sport nemají žádného zástupce z řad mladých světových miliardářů.

Pokud se podrobněji podíváme na konkrétní jména, žebříček miliardářů mileniálů s přehledem vede zakladatel a šéf Facebooku Mark Zuckerberg s čistým jměním ve výši 97 miliard dolarů.

Zdroj PhysicalGold.com

Druhým v pořadí je čínský miliardář a zakladatel kolosu ByteDance Čang I-ming, který ná Zuckerberga ovšem ztrácí více než šedesát miliard dolarů.

První čtyři příčky opanovali majitelé technologických firem, až na paté pozici se objevuje jméno pětatřicetiletého Američana Lukase Waltona, který je vnukem zakladatele maloobchodního řetězce Walmart.

Zázrak
Vydání Forbesu Zázrak

Američané tvoří největší podíl mladých miliardářů ve věku mezi 26 a 38 lety. Z  celkového počtu 78 jich je rovná třetina, následuje Čína (20,5 %), Německo (10,3 %) a Rusko (5,1 %). Česko si na svého mladého dolarového miliardáře musí ještě počkat.