skip to main content

Žebříček nejlépe placených herců je tu. Kdo se umístil v top desítce?

Adam Sandler zrovna není ten, koho byste jako agent filmového studia zavolali, kdybyste chtěli strhnout výsledky box officu. Hvězda tohohle bývalého komika ze Saturday Night Live a filmového baviče kvalitativně pochybných bijáků nejvíc zazářila v roce 1998, kdy jeho film utržil na domácím hřišti 240 milionů dolarů. Z dnešního pohledu možná nezávratná částka, ale pohledem konce devadesátých let to byl skvělý výsledek.

Od té doby ale jeho sláva (čtěte rentabilita pro filmová studia) stabilně klesala níž a níž. Tedy až do loňského roku, kdy pod hlavičkou Netflixu zazářil v dramatu Drahokam. Tenhle miláček všech kritiků sice vydělal jen 51 milionů dolarů a Sandlerovi do kapsy přinesl pouhých pět, ale i tak pomohl herci skončit na deváté příčce v žebříčku nejlépe placených herců světa podle magazínu Forbes.

Tajemství? Na Netflixu to nakoplo sledovanost dalších jeho filmů, na které v roce 2014 Netflix opatřil práva za 250 milionů dolarů. A procenta zisku z tohohle balíčku herci na účet přihrála celých 41 milionů dolarů. A to se ani nemusel hnout z gauče. Not bad. Ale vypadá to, že letos Netflix se Sandlerem podepíše ještě tučnější deal.

Americký komik si možná odnesl nejvíce, co se týče procent zisku, ale i ostatní herci a herečky na tom nebyli špatně. Celkem si 10 nejvýdělečnějších herců vydělalo více než půl miliardy dolarů.

Minulý rok v top 10 kralovali hrdinové Marvelu. Teď, když jsou Captain America, Thor i Hulk zaslouženě v důchodu, se první desítka proměnila. Kdo si vybojoval místo mezi nejlépe placenými celebritami Hollywoodu a Bollywoodu?

Dwayne Johnson
Výdělek: 87,5 milionu dolarů

The Rock dosáhl absolutního vrcholu. Už druhý rok za sebou, tentokrát díky 23,5milionovému šeku od Netflixu za jeho nadcházející film Red Notice. Další peníze se sypaly z jeho kolekce pro módní značku Under Armour a Project Rock.

Ryan Reynolds
Výdělek: 71,5 milionu dolarů

Golden boy Netflixu Reynolds si přišel na více než 20 milionů dolarů za snímky 6 Underground: Tajné operace a Red Notice. V červnu streamovací gigant oznámil, že myslí na třetí film se slavným Kanaďanem. Suma na výplatní pásce bude jistě osmiciferná.

Mark Wahlberg
Výdělek: 58 milionů dolarů

Wahlbergova akční komedie Spravedlnost podle Spencera se stala třetím nejsledovanějším filmem Netflixu z originální produkce. K třetí příčce mu pomohl i jeho boční job producenta, kdy dohlížel na výrobu McMilionů a Wahl Street.

Ben Affleck
Výdělek: 55 milionů dolarů

Po krátké pauze se Affleck znovu vyšvihl mezi top pět nejúspěšnějších herců. Zahrál si ve snímku Cesta zpátky a To poslední, co chtěl z produkce Netflixu.

Vin Diesel
Výdělek: 54 milionů dolarů

Reklama

Hvězda filmového spektáklu Rychle a zběsile by byla ještě výš, kdyby se neposunula premiéra posledního dílu F9 až na duben 2021. Takže příští rok šlápne na plyn.

Akshay Kumar
Výdělek: 48,5 milionu dolarů

Jediná bollywoodská hvězda se upíchla u konkurenční streamovací stanice Amazonu. Většina jeho výdělku ale pramení z reklam na multivitaminy nebo drogerie.

Lin-Manuel Miranda
Výdělek: 45,5 milionu dolarů

Poprvé na se na seznamu nejlépe placených herců objevila divadelní star. Miranda podepsal deal s Disney+, který za 75 milionů dolarů koupil práva na muzikál Hamilton, jehož je herec a zpěvák spoluautorem. V žebříčku ho uvidíme s jistotou i příští rok, kdy se mu do kin přesunula premiéra dalšího jeho muzikálu Život v Heights.

Will Smith
Výdělek: 44,5 milionu dolarů

Fresh Prince i po letech inkasuje velké šeky. Jeden si nechal proplatit za roli ve filmu King Richard, kde hraje koho jiného než krále Richarda. A další dolary se mu do kapsy sypou z různých spoluprací se slavnými brandy, ale i díky jeho úspěšnému profilu na Instagramu.

Adam Sandler
Výdělek: 41 milionů dolarů

Komik zakotvil na Netflixu, a co si budeme povídat, je to pěkný přístav. Právě podepsal smlouvu na další čtyři filmy a je to nejúspěšnější star této platformy.

Jackie Chan
Výdělek: 40 milionů dolarů

Jackie Chan? Vážně? Jak to ještě zvládá? Už šest dekád takhle světová hvězda dokáže bavit diváky – a ti se mu za to umí dobře odvděčit.