skip to main content

Eva Doležalová

29 let režisérka, scenáristka
Kam pojedu, až bude svět zase normální
Z Ameriky do Francie a Česka
Poslední seriál, kvůli kterému jsem nespal(a)
Pro mě to byl film, Midsommar
Moje nejoblíbenější knížka ever
Phase IV
Můj nej podcast
A24
Aplikace, bez které nemůžu být
Letterboxd
Můj screen time na mobilu dnes
Minulý týden 6 h 22 min cca za den
Pandemický lifehack, který mi pomohl přežít 2020
Natáčení mého krátkého fantasy sci-fi horor filmu, Raven (2021). V hlavních rolích Stanislav Majer, Hana Vagnerová a Barbora Podzimková.
Člověk, který mě inspiruje v byznysu/práci/kariéře
Guillermo del Toro, James Cameron, Christopher Nolan... režisérů je samozřejmě více, ale tito tři mi dávají inspiraci každý z jiného důvodu. Del Toro pro jeho originální kreativitu a „příšerové“ charaktery, Cameron pro jeho byznysové zaměření a Nolan pro práci na jeho filmech přes své sny.
Co mi korona dala a vzala
Mě osobně nevzala nic, jen mi dala ještě větší uvědomění ohledně samy sebe a díky ní jsem se položila do ještě tvrdší práce.

Eva boří mýty, že se v mládí nedá z Česka uspět za kamerou v Hollywoodu, kde je režisérkou, scenáristkou a producentkou s řadou ocenění. Bývalá modelka a rodačka z Brna žijící v Los Angeles se na filmové scéně prosadila odvážnými scénáři, které spolu s kamerou mění na poetické a umělecké filmy. Na jevišti se objevila už v deseti letech, od čtrnácti dělala modeling a chodila přehlídky pro Dolce & Gabbana, Versace či Prada, byla také na titulkách Vogue, Harper’s Bazaar nebo Elle. To ji ale nenaplňovalo a v sedmnácti se přestěhovala do Londýna, kde začala studovat herectví, kterým se krátce živila. Pak se ale rozhodla splnit si svůj sen a vrhla se do režie. Její pátý snímek Carte Blanche, který běží na Amazonu, získal ocenění Audience Award na Mammoth Film Festival 2019 a Breakout Director na Capri Hollywood Film Festival 2020. Od školky byla šikanována, není tak divu, že se stala velvyslankyní kampaně White Ribbon, globálního hnutí usilujícího o ukončení násilí na ženách a dětech, za což byla i oceněna. Za čtyři roky natočila pět reklam, devět krátkých filmů a teď chystá svůj první celovečerní film. Své volné chvíle tráví v nově otevřené produkční společnosti v LA, která se specializuje na rozvoj osobních a komerčních značek. Eva se také velmi ráda postaví za foťák.

Poznej Evu Doležalovou

Moje oblečení na home office

Můj home office

Moje tipy