skip to main content

Ewa Farna

Sdílet
Věk
28 let
Práce
zpěvačka

Talentovaná zpěvačka na sebe upozornila už ve svých třinácti letech. S debutovým singlem Měls mě vůbec rád se v roce 2006 téměř přes noc dostala do čela žebříčku tehdy nejposlouchanějších písní a její stejnojmenné album získalo s více než sedmdesáti tisíci prodanými kusy status platinové desky dvakrát během jednoho roku. V témže roce vyhrála ocenění Objev roku v Českém slavíkovi a o dva roky později se rodačka z Těšínska stala vůbec nejmladší držitelkou Slavíka v kategorii Zpěvačka roku, když se umístila na třetím místě.

Tehdy patnáctiletá zpěvačka vyrazila jako historicky nejmladší na samostatné turné. Dnes patří mezi vůbec nejúspěšnější zpěvačky nejen u nás, ale i v sousedním Polsku, kde debutovala rok po svém českém startu. Před sedmi lety založila vlastní produkční společnost a vydavatelství, letos oslavila patnáct let na hudební scéně vydáním desky Umami, která díky snoubení společenských témat a popu je recenzenty označována jako popový manifest nastupující generace. Patří mezi vůbec nejvlivnější osobnosti českých sociálních sítí: její klipy mají na YouTube přes 440 milionů zhlédnutí a jen na Instagramu ji nyní sleduje téměř 650 tisíc lidí.

Sleduj Ewu:
Ewin dotazník


Co děláte?

Patnáct let se živím zpíváním. V osmnácti letech jsem založila agenturu a rozhodla se věnovat hudbě v plném rozsahu – tedy skládat písně a texty, založit vlastní vydavatelství a znát všechny aspekty, abych dokázala skrze tvorbu lidem předat co nejautentičtější podobu sebe.


Co byste letos chtěla dokázat a/nebo se naučit?

Po sedmi letech jsem vydala desku Umami, ke které jsem dospívala také pár let, a skrze ni jsem poznala a naučila se mnohé nejen o sobě, o psychice, ale i o tom, jak funguje aktuálně hudební trh, songwriting apod. Nyní mám v plánu trošku zbrzdit pracovní motory a naučit se, jak být nejlepší mámou pro dvě deti.


Jaké jsou vaše tři nejposlouchanější songy na Spotify za rok 2021?

Fakticky netuším, poslední rok jsem žila milionem pracovních verzí svých demonahrávek, proto často v soukromí volím spíš ticho.


Který seriál vás naposledy pohltil tak, že jste se na něj dívala nonstop?

Jsem mámou malého dítěte, mám spoustu seriálů spíš na waiting listu, ale jsem věrným fanouškem Friends. Jinak miluju Black Mirror, díly Explained.


Jaký podcast rádi posloucháte?

DVTV, U kulatého stolu, Offline Štěpána Křečka, Brocast… Je toho hodně a ráda dostanu tipy na další! Spíš poslouchám podle toho, jaký host mě zaujme. Ze zahraničních se snažím poslouchat And the Writer Is o tom, jak přemýšlejí skladatelé/textaři.


Do čeho investujete peníze?

Do klipů, způsobu realizace koncertů, písniček… prostě zpět do hudby. S manželem pak hlavně do nemovitostí, ale také akcií i kryptoměn.


Vaše guilty pleasure je…

Dobré jídlo. Navždy.


Co je víc – tradice, nebo inovace?

Miluju tradici, chápu nutnost inovací. Cením proto schopnost kloubit vkusně obojí.


Když chceme, aby byl svět lepší místo, co musíme jako společnost/lidstvo začít dělat hned teď? A s čím naopak musíme okamžitě přestat?

Myslím, že by nám pomohlo chtít být ne nutně nejúspěšnějšími, ale především dobrými lidmi. To se váže pak i s určitou empatií. Samozřejmě vnímám jako nesmírně důležité kvalitní vzdělávání. Co se týká skoncování – tak třeba přestat ignorovat ekologické hrozby a problém fake news – rozdělení společnosti, ztráta přehledu o tom, co je pravda a co lež. A to je vlastně dost nebezpečné.


Koruna, nebo euro? A proč?

Mám jen citové preference. Ať na to odpovídají povolaní lidé, co fakticky znají pro a proti. Jejich názor je v prostoru potřeba, ne můj.


Proč žijete v Česku? A pokud nežijete, co by se muselo stát, abyste se sem vrátila?

I když jsem národností Polka, narodila jsem se v Česku a myslím, že Česko je fantastickou zemí pro život. Všude jsou nedokonalosti, ale jinde bych žít nechtěla.


Se kterou aplikací trávíte nejvíc času?

Mail, Podcasty, Instagram.


Kdybyste kromě toho, co dnes děláte, mohla dosáhnout jiného snu, co by to bylo?

Založila jsem teď svou první značku MMNT na výrobu mnou milovaných designových vonných svíček. Začínáme rovnou na českém i polském trhu. To vnímám jako nějaký vzrušující krok do neznáma. Ale nejdůležitější mi přijde mít touhy, cíle a neztratit schopnost o něčem snít.