skip to main content

Martina Životová

Sdílet
Věk
28 let
Práce
manažerka, Accolade

Po absolvování studia mezinárodního obchodu začínala v advokátní kanceláři, velice brzy se však díky náhodě ocitla ve světě velkých průmyslových nemovitostí. A zjistila, že pro něj má mimořádný talent. Už téměř sedm let je nedílnou součástí impéria zvaného Accolade a aktuálně má na starosti hledání nových pozemků a následné vyjednávání se všemi zainteresovanými stranami. Martina takto „postavila“ dva největší miliardové parky, které má Accolade v portfoliu, z nichž jeden je shodou okolností v Chebu, odkud sama pochází. „Dělá mi nesmírnou radost vidět, jak se celý region zvedl. A on se zvedl s naším příchodem,“ říká mladá manažerka.

Sleduj Martinu:
Martinin dotazník


Co děláte?

Pracuji jako associate director – acquisition & project management v Accolade, tzn. spolu se svým týmem připravuji lokality v Česku i zahraničí a následně zajištuji výstavbu moderních a udržitelných průmyslových parků.


Co byste letos chtěla dokázat a/nebo se naučit?

Letos se chystám vrhnout znovu na němčinu a vrátit se k úrovni C1, kterou jsem měla před lety. Taky chci začít s canicrossem.


Jaké jsou vaše tři nejposlouchanější songy na Spotify za rok 2021?

Shouse – Love Tonight, Bakermat – Baianá, VIZE – Brother Louie.


Který seriál vás naposledy pohltil tak, že jste se na něj dívala nonstop?

La Casa de Papel a Chalífát.


Jaký podcast rádi posloucháte?

Upřímně mě podcasty zatím moc nechytly.


Do čeho investujete peníze?

Prozatím do nemovitostí.


Vaše guilty pleasure je…

Arašídový věneček a víno.


Co je víc – tradice, nebo inovace?

Inovace.


Když chceme, aby byl svět lepší místo, co musíme jako společnost/lidstvo začít dělat hned teď? A s čím naopak musíme okamžitě přestat?

Musíme být znovu schopni dialogu a určité plurality názorů. Mám pocit, že nás současná doba svádí k čím dál extrémnějšímu způsobu uvažování o pravdě. Přestat bychom měli s konzumním stylem života a s přesunem životů do virtuálního světa.


Koruna, nebo euro? A proč?

Zajímavá otázka, na kterou je těžké jednoznačně odpovědět. Z pohledu byznysu určitě euro, protože nepopiratelně zjednoduší a zlevní přeshraniční styk, na druhou stranu mám obavu, že taková míra centralizace ekonomik, které jsou na různých úrovních, bude vždycky vyznívat ve prospěch silnějších z nich a obávám se ztráty možnosti tvořit autonomní měnovou politiku, navíc v podstatě v reálném čase.


Jak bude vypadat Česko za deset let?

Doufám, že bude ekonomicky stabilní zemí po rozumné důchodové reformě, s odpovídající infrastrukturou (a to nejen tou silniční), se spravedlivým rozpočtovým určením daní a jednodušším procesem získání stavebního povolení; zemí se schopnou vládou, která nás přiblíží západní úrovni života a významně sníží schodek státního rozpočtu. Taky doufám, že nás během těch deseti let nepotká energetická krize.


Proč žijete v Česku? A pokud nežijete, co by se muselo stát, abyste se sem vrátila?

Narodila jsem se tu, mám tu kořeny, vystudovala jsem a vytvořila si tady zázemí. Mám tu zkrátka vybudovaný život, který se mi nechce opouštět.


Se kterou aplikací trávíte nejvíc času?

Netflix.


Kdybyste kromě toho, co dnes děláte, mohla dosáhnout jiného snu, co by to bylo?

Procestovat celý svět s batohem na zádech.