skip to main content

Miloš Pavliš – Saint-Gobain Adfors

Sdílet
Společnost
Saint-Gobain Adfors
Ve společnosti je (počet let)
24
V roli CEO je (počet let)
13
Počet zaměstnanců společnosti
2181

Tržby bezmála osm miliard a z toho vykřesaný 2,5miliardový zisk EBITDA, to je působivá vizitka Miloše Pavliše, ředitele Saint-Gobain Adfors v Litomyšli.

Továrna na moderní sklovláknité příze zaměstnává dva tisíce lidí a z Česka zásobuje speciálními průmyslovými textiliemi celý svět – používají se třeba do záplat na amerických silnicích i v bezpečnostních prvcích v dolech. Východočeský Adfors je taky velkým regionálním dárcem, podporuje nemocnice a ze svého rozdělí každoročně mezi místní organizace několik set tisíc korun.

Pavliš to navíc před třemi lety dotáhl až do nejvyššího vedení koncernu Saint-Gobain, když se stal prezidentem zodpovídajícím globálně za celý Adfors. To znamená, že kromě fabriky v Litomyšli šéfuje dalším třinácti průmyslovým závodům v Evropě, Severní a Jižní Americe i jižní Asii – dohromady má pod sebou přes čtyři tisíce zaměstnanců a celosvětově skoro 670 milionů eur tržeb.

Adfors má také sympatický program, v rámci kterého si zaměstnanci mohou za dotovanou cenu koupit akcie mateřské společnosti Saint-Gobain – deset procent akcionářů koncernu je díky tomu jeho zaměstnanci.

Můj největší fuckup je to, že se mi v minulosti nepodařilo prosadit některé velké investice, které by dnes přinesly zvýšené kapacity, úspornější řešení nebo výrazné technické inovace. Každopádně v rámci tak velkého koncernu to není vždy jednoduché. Přesto jsme v posledních letech investovali v Saint-Gobain Adfors CZ více než dvě miliardy korun.