skip to main content
11.

Dušan Kunovský

Sdílet
Aktuální hodnota majetku
25,5 mld. Kč
Hodnota majetku v loňském žebříčku
+4,8 mld. Kč (oproti žebříčku 2020)
Hlavní obor
reality
Hlavní firma
Central Group
Bydliště
Praha
Datum narození
22. 11. 1971
Vzdělání
právník
Stav
svobodný
Počet dětí
1
Posedlost
cestování
Auto
Porsche 911
Původ majetku
selfmade
  • Největší tuzemský developer rezidenčního bydlení v současnosti v Praze plánuje postavit až 32 000 bytů.
  • Dušan Kunovský je od loňských Vánoc otcem. Narodila se mu první dcera.
  • Miluje cestování, do kterého investuje čas půl napůl s prací. Jako spolujezdec se zúčastnil dakarské rallye, absolvoval výpravu na severní pól. Pandemie jeho cestovatelské plány omezila. Letos však už několik cest podnikl.
  • „Jsem člověk, který žije dvěma životy. Buďto jsem tady v práci, dělám naplno a už se těším až odcestuji. A pak jsem na cestách, naplno cestuji a už se zase těším zpátky do práce.“ (Forbes, říjen 2021)

    Největší tuzemský developer rezidenčního bydlení a jediný vládce skupiny Central Group za poslední rok postupně upevňuje svoji pozici na trhu. V zásobě má připraveno na pražských pozemcích přes třicet tisíc bytů. Pro dvě tisícovky z nich letos získal stavební povolení a může je vrhnout na trh. Tisíc pět set bytů bude moci už na podzim začít stavět třeba v Hloubětíně a na Žižkově. Kunovský spustil prodej prvních etap Parkové čtvrti, která zastaví brownfield po bývalém nádraží. Postupně míří k cíli prodávat ročně dva tisíce bytů. To všechno za obrovské poptávky po bydlení v Praze. I proto jeho odhadovaný majetek letos stoupl. Uplynulý rok byl pro Kunovského úspěšný, a to přesto, že mu pandemie zkomplikovala jeho největšího koníčka – cestování. To si ale plně vynahradil narozením prvního potomka.