skip to main content
37.

Jiří Písařík s rodinou

Sdílet
Aktuální hodnota majetku
8,3 mld. Kč
Hodnota majetku v loňském žebříčku
+1 mld. Kč (oproti žebříčku 2020)
Hlavní obor
energetika
Hlavní firma
Bohemia Energy
Bydliště
Praha
Rodiště
Plzeň
Datum narození
25. 6. 1977
Vzdělání
Ing.
Stav
ženatý
Počet dětí
3
Posedlost
závodní auta
Původ majetku
selfmade
 • Písařík založil největšího alternativního obchodníka s energiemi v Česku Bohemia Energy společně se svou ženou Hanou.
 • I v prostředí tlaků na ceny energií se mu podařilo navýšit obrat, částečně díky akvizicím. Letos ale čelí tlakům na trhu.
 • Pokračuje soudní spor o desetinu Bohemia Energy.
 • Zejména u mladé generace postrádám ochotu riskovat, překonávat překážky a být ochoten pracovat i více než na 100 procent.

  Jiří Písařík založil se svou ženou Hanou alternativního obchodníka s energiemi Bohemia Energy, jejíž tržby v roce 2020 vystoupaly nad 23 miliard korun.

  V roce 2021 ale přišla rána, když se obchodníci s energiemi dostali pod tlak kvůli vysokým cenám energií na velkoobchodním trhu. V rámci toho Bohemia Energy v říjnu 2021 ukončila obchodní činnost a hodnota firmy se rázem dostala k nule.

  I v roce 2021 probíhal spor o desetinu firmy kvůli nárokům jeho bývalého obchodního partnera Tomáše Bárty, který skončil s firmou EMTC v konkurzu. Jeho roli v boji o desetinu podílu přebral podnikatel Petr Bujnoch.

  Manželé Písaříkovi vlastní také velký jezdecký areál Horse Park Kamenný Dvůr nedaleko Prahy, který před lety koupili od rodiny průmyslníka Tomáše Krska. Manželé Písaříkovi se během covidu často uchylovali do své vily na Mallorce.