skip to main content
28.

Luděk Sekyra

Sdílet
Aktuální hodnota majetku
10,7 mld. Kč
Hodnota majetku v loňském žebříčku
+5,1 mld. Kč (oproti žebříčku 2020)
Hlavní obor
investice
Hlavní firma
Sekyra Group
Bydliště
Praha
Datum narození
8. 2. 1964
Vzdělání
JUDr.
Stav
ženatý
Počet dětí
1
Posedlost
filozofie
Auto
Mercedes S
Původ majetku
selfmade
  • Pražský developer a velký milovník filozofie. Letos začal stavět čtvrť Rohan City. Staví také na Smíchově, kde vzniká Smíchov City za 20 miliard korun.
  • Patří mezi nejvýznamnější české filantropy – podporuje studenty, kritické myšlení, je donátorem univerzity v Oxfordu a kritizuje narůstající populismus ve společnosti.
  • Vlastní nejluxusnější hotel ve Špindlerově mlýně Savoy, který koupil v roce 2006 a následně do jeho přestavby investoval půl miliardy korun.
  • Byznysová etika má vždy jeden problém. Když se budete chovat absolutně eticky, jako se třeba chovají duchovní, nebudete dosahovat zisku. Musí tam proto být rovnováha. Musíte se chovat eticky a zároveň dosahovat výsledků. A já to v rovnováze vždycky měl.

    Letošní rok byl pro pražského developera opět úspěšný. Jeho čtvrť Smíchov City, pro kterou se odhadují celkové náklady na 20 miliard korun a o které vedení Prahy mluví jako o symbolu proměny města ve 21. století, už se staví. Nedávno navíc začal Sekyra výstavbu také druhé velké čtvrti – Rohan City na Rohanském ostrově. Kromě toho Sekyra čeká také na to, až se bude moci stavět na žižkovském nákladovém nádraží, kde se má podílet i na rekonstrukci historické nádražní budovy. Díky rozpohybování výstavby odhad Sekyrova majetku meziročně vzrostl.