skip to main content
2.

Elon Musk

Sdílet
Aktuální hodnota majetku
151,0 mld. USD
Hodnota majetku v žebříčku 2020
24,6 mld. USD
Obor
technologie
Firmy
Tesla Motors, SpaceX
Občanství
USA
Bydliště
Bel Air, Los Angeles, USA
Datum narození
28. 6. 1971
Vzdělání
Bachelor of Arts, Pensylvánská univerzita
Stav
rozvedený
Počet dětí
7
  • Elon Musk stále neúnavně pracuje na revoluci dopravy na Zemi i ve vesmíru a momentálně se zapojil i do miliardářského boje proti koronaviru. V duchu sobě vlastním ovšem světové reakce na pandemii označil za poněkud hysterické.
  • Muskem vedená automobilka Tesla dodává elektrická auta na masový trh a jeho druhá společnost, vesmírná SpaceX (s aktuální tržní hodnotou 46 milionů dolarů), intenzivně a úspěšně spolupracuje s NASA na dopravování astronautů do vesmíru.
  • Prostořeký miliardář hodně a rád používá Twitter a občas se kvůli tomu dostane do problémů. Nejvážnější to bylo v roce 2018, když mu americká Komise pro kontrolu cenných papírů hrozila kvůli zavádějícím tweetům o převedení Tesly do soukromých rukou vypovězením z čela automobilky.
  • Musk se nakonec s regulátory dohodl na pokutě 40 milionů dolarů a odchodu z pozice předsedy představenstva, generálním ředitelem ale zůstal.
  • Jeden z největších vizionářů současnosti se narodil v Jižní Africe, ve 12 letech už uměl programovat a v 17 emigroval do Kanady, odkud se, coby student Pensylvánské univerzity, dostal do vysněných USA.
  • K taktéž vysněnému studiu na Stanfordu ale nenastoupil a místo toho rozjel svou první společnost Zip2.