Základem outfitu je košile. Pokud chcete, aby vám perfektně seděla, měl byste k jejímu výběru přistupovat jako k mistrovskému dílu. V první řadě jde o důkladnou kombinaci prvotřídních materiálů, pak následuje dokonalý střih, který je opepřen špičkovým designem, ve kterém se budete cítit pohodlně a sebevědomě.

Čtěte také: Kravata, zbraň gentlemanů. 6 zlatých pravidel pro její výběr a nošení

Výběr materiálu je alfou a omegou každé „košilové operety“, ve které hrajete hlavní roli. A protože se máte rád a chcete pro sebe jenom to nejlepší, látku, ze které je nebo bude košile vyrobena, vybírejte velmi pečlivě. Dbejte na typ tkaniny, její vazbu a technické vlastnosti. S naším rychlým košilovým průvodcem objevíte sedm ušlechtilých materiálů, v nichž budete jistě excelovat.

Popelínový chameleon
Popelín patří k nejoblíbenějším košilovým tkaninám. Jde o velmi hustou a jemnou formu bez lesku a s jemným žebrováním. Většinou se vyrábí v jednom barevném odstínu. Bavlněný, vlněný, hedvábný i polohedvábný popelín jsou velmi příjemné na nošení. Hodí se pro košile na každodenní nošení i formální příležitosti. Navíc není náročný na údržbu.

Zefírový vítr
Pro zefír je typická extrémní lehkost, měkkost a hladký povrch. Díky čtvercové dostavě a speciální vazbě nabízí mimořádnou prodyšnost a skvěle funguje se čtvercovými vzory. Košilí ze zefíru dosáhnete obchodního vzhledu. Dá se však nosit i k volnočasovým aktivitám.

Ležérně elegantní oxford
Trvanlivá a všestranná oxfordská tkanina je pro váš outfit nezbytností. I když se z ní vyrábějí především košile sportovního střihu, díky své lehkosti, pevnosti a pohodlí má široké uplatnění. Stačí se podívat do historie. V 19. století se košile ze světlemodré oxfordské látky staly „uniformou“ fyzicky pracujících mužů v Americe. Vyrábí se ve třech základních provedeních – hrubší oxford, jemný pinpoint a royal oxford pro košile k formálním oblekům.

Společenský kepr
Kepr od ostatních tkanin rozeznáte velmi snadno. Má diagonální vazbu neboli texturu. Je měkký a poddajný. Jeho velkou výhodou je odolnost proti pomačkání a velmi snadná údržba. S košilí z kepru nebudete nikdy vypadat naškrobeně. Dobře doplňuje outfit ve formálním a business stylu.

Večerní marcella
Tkaná látka typu pique s označením marcella byla vyvinuta koncem 18. století v anglickém Lancashiru. Má vroubkovaný povrch a formální vzhled. Používá se k výrobě večerních košil, které se nosí ke smokingu nebo fraku. Na rozdíl od jiných tkanin vsaje výrazně vyšší množství škrobu, který udrží nažehlený vzhled košile po celý večer.

Kreativní dobby
Dobby se vyznačuje jemnými plastickými geometrickými vzory, které se opakují v celé tkanině. Má bavlněný základ. Vyznačuje se lehkostí, pevností a neprůhledností. Ideálně doplní sváteční oblek a outfit v business stylu.

Efektní žakár
Žakár neboli vlněná látka se vzorem byla vyvinuta tkalcem a vynálezcem Josephem Marie Jacquardem, který v 19. století sestavil první tkací stroj s programovaným tkaním. Vzorované a pruhované košile působí spontánně, elegantně a neformálně. Jsou vhodné pro muže, kteří chtějí být zajímavější a nespokojí se s jednobarevnou košilí.