skip to main content
Breaking News

Zelenější Škodovka. Ško-Energo přejde na biomasu

Ško-Energo, dceřinná společnost Škoda Auto, která zajišťuje dodávky energie pro automobilku, se připojuje na zelenou vlnu. V rámci projektu, jehož cena se pohybuje mezi 2,5 až 3 miliardami korun, se chystá zmodernizovat své tepelné zdroje a omezit tak na minimum produkci oxidu uhličitého.  Informoval o tom server E15.

Reklama

Společnost zcela upustí od energie ze spalování uhlí, která dosud představovala 70 procent produkce Ško-Energo. Namísto toho zcela vsadí na biomasu. Její výhodou má být uhlíková neutralita i fakt, že společnost už nyní část energie produkuje právě z biomasy a má s ní tak zkušenosti. V případě, kdy kvůli zvýšené spotřebě nebude biomasa stačit, vykryje teplárna výkyvy spalováním plynu.

Reklama

Za účelem přechodu postaví teplárna nový kotel a dva modernizuje. Plán ještě musí schválit společníci firmy, mezi které patří kromě Škoda Auto a Volkswagenu i E.ON nebo ČEZ Esco. Podle E15 plánuje společnost získat část prostředků z dotací, konkrétně programu Heat z Modernizačního fondu Státního fondu pro životní prostředí.

Reklama
Reklama