Vším, čím byla a je, byla prý ráda. Tanečnicí, jednou z nejvýznamnějších českých právniček v oblasti realit i podnikatelkou v zahradnictví. Úctyhodná kariéra, úspěšný byznys ani opulentní prvorepubliková vila, kterou Olga Humlová v Černošicích zrekonstruovala, by ale neměly být hlavním předmětem vašeho obdivu. Záviděníhodný je hlavně její temperament a schopnost zvládat velké konflikty s humorem.

„O víkendu jsem se vždy rýpala v zahradě, v pondělí pak přicházela na jednání a schovávala ruce pod stolem. Když některý z mých klientů zjistil, že zahradničím, protáčel oči. Paní doktorko, proč to děláte?“ směje se Olga Humlová.

Do pečlivě vyrovnaných uliček s citronovníky, bylinkami a spoustou další zeleně se opírá slunce. Sezona v zahradnictví Gardeo, které se nachází přímo na úpatí kopce přezdívaného černošický Mount Everest, právě začíná.

„Promiňte, máme opravdu napilno,“ říká Humlová a odbíhá radit zákazníkům prahnoucím po vinné révě. Žena, která byla zvyklá vést ta nejnáročnější právní vyjednávání, byla partnerkou právní kanceláře Dentons i CEO mezinárodní developerské společnosti HB Reavis.

Kdo v Česku potřeboval právníka, který se dokonale vyzná v nemovitostech, chtěl pracovat s Olgou Humlovou. Avšak ostřílená advokátka, jejímž denním chlebem byly náročné soudní spory i arbitráže, teď kraluje sazenicím, trávníkům a rostlinám.

Bez zbytečného sentimentu, ale natolik skvěle, že se léta objevovala v pořadu České televize Hobby naší doby po boku Jiřiny Bohdalové.

Ale přes všechny zahradnické úspěchy, není to zrovna místo, kde by člověk čekal tuto sofistikovanou dámu s pečlivě střiženým mikádem ve stylu dvacátých let a náramky od Cartiera na zápěstí.

„Mít zelený prstíček“, jak sama říká, jí šperky ani společenský status nebrání. Naopak.

Nemůžu náš rozhovor začít jinou otázkou. Byla jste lídryní v oblasti nemovitostního práva, proč jste se rozhodla změnit takovým zásadním způsobem kariéru?

Byla jsem lídryní v nemovitostním právu a teď se snažíme být tím nejlepším v oblasti zahradnictví. A na rovinu, ano, někteří z bývalých kolegů nebo klientů jsou v šoku. Proč jsem měla zapotřebí ubrat ze své advokátní kariéry (říkám ubrat, protože stále jako advokátka pracuji pro kancelář Legalité) a jít se hrabat v hlíně? Ale pohlížet na to přezíravě je velký omyl.

Forbes Digital Premium