Manažer Supraphonu Michal Máka o něm v létě pro Forbes prohlásil, že je to nejprodávanější Čech. O víc než 50 let mladší hudební producent a skladatel z našich 30 pod 30 Ondřej Fiedler po nahrávání s Karlem Gottem uvedl, že nikdy dříve nepotkal nikoho tak cílevědomého, kdo i přes svůj zdravotní stav dotahuje věci do posledního detailu. Spolu také stihli nachystat pravděpodobně poslední song českého umělce, který má jít do etéru před Vánocemi.

Karel Gott zemřel v noci na dnešek v 80 letech na leukemii. Ještě část letošního léta strávil v nahrávacím studiu. Poslední studiové album nahrál loni v létě – jmenuje se Ta pravá. 

Za celý život vydal skoro tisíc singlů a bezmála 300 alb. „Dá se říct, že téměř každý rok mu něco vydáváme,“ uvedl v červenci Michal Máka. Tohle je přehled „impéria Gott“, který jsme ve Forbesu připravili v červenci u příležitosti Gottových osmdesátin. 

50 milionů nosičů

Tolik desek Karla Gotta se prodalo od roku 1965. Češi si ho vždy cenili – Český rozhlas mu loni na základě svojí ankety udělil cenu Zpěvák století.

293 alb

Tolik sólových alb vydal doma i v zahraničí, včetně těch pro německý trh, kde je ikonou. Jen jeho dvorní vydavatelství Supraphon má dnes v nabídce 129 Gottových titulů. Celkem nahrál 987 singlů, což je důležité číslo pro přepočty poplatků z Intergramu a svazu OSA.

1 diamantová deska

Nejvyšší „šarže“ hudebního byznysu. Gott ji dostal za 13 milionů prodaných nosičů mezi roky 1962 a 1992.

7 platinových desek

Tolik jich získal za život. Každá se uděluje za milion prodaných nosičů v určitém čase. 

14 milionů zhlédnutí

Tolik má na YouTube jeho nejnovější singl Srdce nehasnou, který nazpíval se svojí dcerou Charlotte Ellou Gottovou a Supraphon ho vydal letos v květnu. 

42 slavíků

Tolik sošek prestižní české ankety posbíral Gott za svou kariéru.

20 milionů korun

Na takovou částku Forbes odhadl příjem z jeho posledního vyprodaného koncertu v O2 areně, který proběhl loni v červnu. O2 arena má kapacitu asi 17 500 lidí a lístek na Gotta se dal v průměru koupit za dva tisíce korun. Výsledná suma je očištěná o odhadované náklady na O2 arenu a předchozí investice spojené s koncertem. Největší koncertní halu v Česku Gott za svou kariéru vyprodal několikrát.