Las Palmas de Gran Canaria je město velikosti Brna a s jednou z nejkrásnějších městských pláží v Evropě. Nejen proto se ale každou zimu stává pracovním útočištěm tisíců evropských freelancerů.

Budete-li chtít do Las Palmas vyrazit v zimě poprvé, je dobré začít plánovat už teď. Ubytování je nejdražší položka a pěkné byty za příznivou cenu se obsadí nejdřív. Rešerší a rezervací v předstihu proto můžete významně ušetřit.

Pokud nad Las Palmas přemýšlíte, nabízíme pár praktických tipů pro váš první pobyt, které připravil Robert Vlach, zakladatel portálu Na volné noze.

Proč vyrazit do Las Palmas de Gran Canaria?

 • Las Canteras je asi nejkrásnější městská pláž s promenádou v Evropě, s celoročně dobrým počasím, obvykle kolem 20–25 °C
 • Kanárské ostrovy jsou jediné místo v EU, kam se dá v zimě letět za teplým slunečným počasím
 • Vynikající podmínky pro surfing, plavání i koupání s dětmi – i moře je příjemně vlažné
 • Dobrá dostupnost letadlem z velkých evropských letišť včetně Prahy a Vídně
 • Levný evropský roaming a jen hodinový rozdíl oproti Česku i kontinentální Evropě
 • Rychlý mobilní internet, pestrá nabídka coworkingů i colivingů pro singles
 • Velká mezinárodní komunita expatů a diginomádů
 • Populární zimoviště českých freelancerů, potkáte zajímavé lidi z mnoha oborů
 • Urbanistický ráz města vstřícný k chodcům, cyklistům i rodinám, dětská hřiště všude
 • Celkově vynikající bezpečnost, kvalitní zdravotní péče a nízká kriminalita
 • Životní náklady srovnatelné s Prahou a výrazně levnější nákupy značkového zboží
 • Nízká koncentrace turistů, zejména v porovnání s Tenerife a resorty na jihu ostrova
 • Místní vláda vítá freelancery, digitální nomády a všechny lidi pracující na dálku
 • Celý ostrov Gran Canaria je plný přírodních krás k objevování a dobrodružstvím

Kdy je nejlepší Las Palmas navštívit?

Kdykoli — ale dejte tomu ideálně aspoň tři týdny. Pamatujeme zimu, kdy tu bylo dva měsíce v kuse krásně jako u nás v Česku v létě, teploty kolem třiceti stupňů, slunečno a plné pláže. Stejně tak jsme ale zažili i letní měsíce, kdy se citelně ochladilo.

Počasí se mění spíš po týdnech než po dnech a hlavní rozdíl mezi zimou a létem je ten, že v zimě je o něco častější výskyt chladnějších týdnů. Pokud se náhodou trefíte do jednoho z nich, při delším pobytu máte mnohem větší šanci, že se dočkáte i těch teplých a slunečných.

Kde se ubytovat?

Pro nadšené surfaře je zajímavá jihozápadní polovina pláže Canteras. Ve všech ostatních případech doporučuji hledat ubytování přes Airbnb, Rentalia či Vrbo podél severovýchodní poloviny pláže, která je ideální pro koupání, plavání, slunění i vodní radovánky s dětmi.

První linie u moře vyjde mnohem dráž a klidně ji přenechejte turistům. Nejlepší oblast, kde hledat, je mezi Calle Caleta a Calle Diderot.

Kde pracovat?

Přehled coworkingů najdete na webu WorkFromGranCanaria.com. Já osobně mám dobrou zkušenost s coworky Repeople. Nejlepší kafe vám nalijí v kavárnách Café Regina, na dlouhé šichty je super síť levných kaváren Panaria, případně Starbucks.

Kde nakupovat?

Na velké nákupy je nejlepší Mercadona na ulici Rep. Dominicana, Carrefour v nákupním centru Las Arenas a Dino v El Muelle. Ryby, ovoce a zeleninu nabízí městský trh Mercado Central, módu a jiné značkové zboží nakoupíte nejlíp v El Corte Inglés nebo na ulici Triana ve starém městě.

Kde se potkávat?

České freelancery nejsnáze potkáte přes facebookovou  skupinu Digitální nomádi v Las Palmas. S ostatními Evropany pak navážete kontakt přes skupiny Gran Canaria Digital Nomads či Canary Islands Digital Nomads & Remote Workers.

Kde si půjčit auto nebo motorku?

Vřele doporučuji vytáhnout z Las Palmas paty na výlet do hor či na jižní pláže, kde je teplo a slunečno téměř pořád. Nejlepší autopůjčovna je Cicar, celý ostrov je také vyhlášeným rájem motorkářů.

Osvědčená půjčovna motorek je Canary Ride. Moje podrobná doporučení a další tipy najdete v původní a podrobné verzi tohoto článku na blogu Na volné noze.