skip to main content
Byznys

Zlatý Drn: nejluxusnější kanceláře v Praze změnily majitele

Budova Drn dosud platila za nejdražší kanceláře v Praze a za jeden z nejsofistikovanějších architektonických počinů poslední doby. Po včerejšku se ale drn stane také symbolem zřejmě jednoho z největších výnosů v historii investic do nemovitostí. 

Developerská kancelář Sebre, za níž stojí Petr Němec, muž z našeho žebříčku nejbohatších Čechů, spolu s byznysovým partnerem Janem Fidlerem, včera administrativní budovu s prosklenou fasádou protkanou rostlinami, která stojí na rohu Národní a Mikulandské ulice, prodala. Novým majitelem komplexu, kde jsou kanceláře, moderní galerie a dvě restaurace, se stal německý fond KGAL. 

Sebre dokončila novostavbu, k níž zároveň probíhala pod taktovkou architekta Stanislava Fialy rekonstrukce přilehlého Schönkirchovského paláce, před dvěma lety. Před pár měsíci se objevily první zprávy, že je budova na prodej. 

Společnost Sebre potvrdila, že transakce proběhla. Blíže ji zatím nechce komentovat. Podle dalších zdrojů se obchod uskutečnil zhruba za 100 milionů eur (tj. 2,5 miliardy korun) a jde o historicky největší výnos na nemovitosti tohoto typu.

Reklama

Při dokončení Drnu společnost komunikovala, že se celkové náklady vyšplhaly na 1,5 miliardy korun. Budova od otevření platila za nejluxusnější kancelářské prostory v Praze – nejvyšší patro Drnu se pronajímá na měsíc za 30 eur za metr čtvereční. 

Na místě moderní budovy přitom roky bylo netknuté parkoviště a nad ním se tyčila zašlá stěna sousedního paláce s obřími graffiti. Na pozemku se přitom skrývaly skvosty – při rekonstrukci se objevily historické malby dřevěných stropů z konce 17. století nebo gotická studně, která je dnes ve dvoraně budovy.  

Petr Němec a Jan Fidler mají za sebou druhý úspěšný obchod během jediného roku. Letos na jaře prodali Šporkovský palác. Podle informací Forbesu dostali za obě budovy dohromady přes čtyři miliardy korun.