Tim a Jason Kae vedou společný byznys už dvacet let. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby to nebyli zároveň bratři, kteří se přitom za tu dobu ani jednou pořádně nepohádali. Přitom spolu vlastní obchod, který určitý temperament předpokládá, a to obchod s hudebními nástroji Drum City Guitar Land v americkém Coloradu.

A co víc, ještě se pyšní nejdražší bicí soupravou na světě.  

„Je to jednoduché,“ popisuje vzájemnou spolupráci Jason, který je o čtyři roky mladší než Tim. „Tim mi jednoduše říká, co mám dělat, já to dělám a jsme v pohodě,“ říká pro americký Forbes.

Gold-drumset-front-1200x1019

Drum City Guitar Land ve městě Wheat Ridge založil už jejich otec Ronnie Kae v roce 1965 a jeho synové po jeho smrti o třicet let později podnik převzali.

K hudbě měl jejich otec blízko, živil se jako brooklynský bubeník a hrál například s Frankem Sinatrou nebo Bobbym Darinem. A i po padesáti letech fungování je obchod přeplněný zákazníky, kteří si prohlížejí exkluzivní a neobvyklé kytary, bicí nebo zesilovače.

Duch jejich otce Ronnieho tu ale pořád přežívá hlavně v jeho bicí soupravě Sonor, která je pokrytá 14karátovým zlatem.

Hi-Hat-1200x1110

V roce 1993 ji ocenili na v přepočtu 720 tisíc korun a dnes je nejdražší bicí soupravou světa v hodnotě 2,5 milionu korun. Bratři Kaeové ji schovávají ve skladu obchodu.

„Náš otec bicí miloval. Hrál všechno od country po rock a to víc než 45 let, skoro každý den v týdnu. Tyto bicí jsou ručně vyrobené v Německu a náš otec je koupil z peněz za koncerty,“ říká Tim a oba dva dodávají, že prodat je by byla svatokrádež.

Signature

Bratři z Colorada nejsou jen blázni do hudby, oba milují taky rychlá auta. „Své první auto jsem si koupil v patnácti a byl to černozlatý Pontiac Trans Am z roku 1981,“ chlubí se Tim, zatímco pózuje pro fotografa se svým BMW M-4, a bratr Jason zase vedle Maserati Granturismo Grigio Granito. Přitom to nejsou jediné kousky, které doma mají.

Tim-and-Jasons-Rides-SOLO-1200x800

Když se jich zeptáte, jak jdou luxusní auta dohromady s hudbou, Jason odpovídá: „Máme prostě dost peněz.“

A Jason dodává: „A jsme single!“