skip to main content
Forbes Life
BrandVoice jsou speciálně označené články a další typy obsahu, které připravuje kreativní studio Forbes BrandVoice Lab ve spolupráci s obchodními partnery. Jejich cílem je informovat o zajímavých produktech a tématech a propojit partnery se čtenáři. Pokud se chcete o BrandVoice dozvědět více, napište na jana.viskova@forbes.cz.

Znáte adresu jednoho z nejdražších bydlení v Praze?

„Chaplin seskočil z pásu a šel udělat něco unikátního,“ přibližně těmito slovy popisuje Jaromír Jech přechod své společnosti Wadia od výstavby obytných čtvrtí na periferiích Prahy k realizaci luxusního bydlení v centru, které podle něj patří k tomu nejdražšímu na trhu. Podle něj neexistuje nic horšího než centrum města, které v sedm večer potemní zhasnutím vypínače v poslední kanceláři.

Kanceláře podle něj do historických center metropolí nepatří, a tak se po sérii několika set bytů na periferii Prahy rozhodl vytvořit slovy osm bytů v centru, o kterých lze napsat, že jsou prostě „must have“.

Pokud tedy sníte o moderním designovém bydlení, chcete mít na dosah kulturu i historii, rádi se zaposloucháte do šumění Vltavy a kompromisy nepatří mezi vaše silné stránky, existuje adresa, na kterou byste se měli zajít podívat. Představte si místo v nejcentrálnějším bodu Prahy, na rozsoše ulic Karolíny Světlé a Divadelní. Jste tam?

V tom případě se díváte na objekt, jehož historie sahá až k Lucemburkům, kteří Prahu přenesli do popředí evropského dění. Právě zde, na území dnešní Pražské památkové rezervace, na původních základech hradební zdi Starého Města, stojí dům, který patří k historickým unikátům Prahy.

Jaromír Jech, zakladatel developerské společnosti Wadia

Rezidenční projekt Divadelní 24 – Karolíny Světlé 25 se nachází v lokalitě mezi budovou Národního divadla, Karlovým mostem, Betlémským náměstím a Vltavou, a je tak nedílnou součástí zástavby Smetanova nábřeží. Projekt spojuje dům zmiňovaný od počátku 15. století a novostavbu z 21. století.

Současná rekonstrukce nabízí majitelům benefity, které opravdu nejsou všude k mání. Představuje kombinaci bydlení v centru města, ale blízko parku a vltavského nábřeží. A díky podzemním garážím se zde dá i zaparkovat. Uvnitř obou objektů, které propojuje stylové atrium, se nachází celkem osm bytů.

I když jsou všechny řešené více než velkoryse, luxus a pohodlí nebyly jediným kritériem, kterým se architekti řídili. „K rekonstrukci takového historického unikátu je vždy nutné přistupovat mimořádně citlivě, aby nebyl potlačen původní genius loci místa,“ říká Jaromír Jech.


Vadí vám pračka v koupelně nebo si přejete místo šatní skříně rovnou šatnu? Prádelnu, šatnu nebo pracovnu, tedy místnosti, na které v běžném bytě obvykle není místo, najdete v bytech v Divadelní. Ve standardu naleznete rovněž takové věci, jako jsou rekuperace, klimatizace, podlahové topení, masivní dřevěné podlahy, velkoplošné keramické obklady koupelen, nebo pokud si to budoucí majitel přeje, obklady a dlažby v mramoru. „Chtěli jsme vytvořit takový prostor, ve kterém bychom sami chtěli žít,“ dodává Jech. A nejspíš se to podařilo, protože z nabízených osmi bytů jsou volné už jen poslední tři.