Kousek od Jihlavy, hodinu a půl cesty autem z Prahy, v srdci Vysočiny. Právě tady, na kraji malé vsi, konkrétně Nové Vsi, najdete na jednom místě vše, po čem vaše srdce i tělo prahne – relax, ticho, komfort a soukromí. Přesně tohle všechno nabízí zdejší luxusní ubytování s příznačným názvem Dům nad vodou. 

Dům s terasou postavený na rybníku vypadá jako z prospektu o vysněném domově a nejednomu návštěvníkovi nejspíš při prvním (i druhém) pohledu vyrazí dech. A jak nápad postavit nad vodou ubytování pro nejnáročnější vůbec vznikl? 

„Byl to tchánův nápad,“ říká Dagmar Hromadová, která spolu se svým manželem a tchánem řídí tento rodinný projekt. „Hrozně rád staví rybníky. A tak to začalo – postavíme rybník, u něj možná nějaký penzion. Uvažovali jsme, co a jak a pak nás napadlo, že když bude rybník, proč to nepostavit přímo na vodě.“

Na místě, kde historicky kdysi rybník už jednou byl, tak vznikla nová vodní plocha, která tvoří základ veškeré zdejší atmosféry. Celkovému dojmu tu rozhodně dominuje výhled do přírody, který si užijete z pohodlí obývacího pokoje, ložnice nebo ještě lépe z venkovní terasy. Tady můžete grilovat, popíjet víno nebo jen sledovat hladinu rybníka. A pokud se rozhodnete využít rybník naplno, zaplavete si, projedete se na loďce, která je vám plně k dispozici, nebo si zarybaříte.

Na své si tu přijdou milovníci komfortu i wellness. K dispozici je stylový krb, který je srdcem obývacího pokoje a kuchyně, domácí sauna, vana nebo venkovní horký sud s masážními tryskami a slanou vodou. Ti nejnáročnější si mohou dopřát luxusní gastro zážitek v podobě pětichodové večeře nachystané před jejich očima kuchařem s michelinskou zkušeností. 

Významé slovo tu má kromě luxusu také udržitelný přístup. „Snažíme se co nejmíň zatěžovat jak přírodu, tak svoje zdraví. Využíváme ekologické principy, fotovoltaické systémy a solární panely. Zero waste je pro nás důležitý – snažíme se zbytečně neplýtvat. Nejde jen o sledování trendu, je to i náš osobní životní styl,“ říká Dagmar Hromadová. 

Dům nad vodou je prostor, kde se přemýšlelo o každém detailu a kde vám nebude nic chybět. Vše je na správném místě, v dostatečném množství, ve správném provedení. Vaše spokojenost? Zaručena. 

Kromě domu samotného stojí za vidění určitě i zdejší okolí a příroda. Jak ale jednou posedíte na soukromé terase, nebude se vám možná chtít už nikdy odejít. Potvrzuje to i Dagmar Hromadová: „Málokdo chce jít ven – kdo si sedne na terasu, je tady spokojený. Většina hostů se v pátek zeptá, kam můžou jít na procházku. V neděli přijdu a zeptám se: Tak kde jste byli? Odpovědí, že tady na terase.“

Není divu, že zájem o ubytování, které vyhledávají pro zdejší romantickou atmosféru především páry, se neustále zvyšuje a to především v poslední době, kdy jsou víkendové a sezonní termíny často obsazené na několik měsíců dopředu. 

Hromadovi proto plánují posunout se v luxusním ubytování v Česku dál a začínají přemýšlet o dalším „domě na vodě“. „Uvažujeme o dalším projektu. Chceme ho pojmout trošku jinak. Určitě chceme zůstat u tématu vody. Jsou tu i další rybníky, které můžeme využít. Rozhodně to bude zase luxusní dům, něco unikátního,“ říká Hromadová.

Neustálé vylepšování se ale neděje jen v rámci budoucího projektu, ale také v případě stávajícího Domu nad vodou. „Snažíme se prostor neustále posouvat, vlastně po každé návštěvě – vždy se ptáme, co by tu změnili nebo vylepšili.“ Pokud hledáte komfort a klid v luxusním balíčku, netřeba každopádně čekat na žádná zlepšení – dokonalost tady najdete už teď.