Říká se, že diamanty jsou věčné, o některých to ale platí víc než o jiných. Třeba o tom, který představila značka Louis Vuitton jako nový přírůstek pro svou řadu luxusních šperků. Surový diamant, který vytěžili začátkem roku v Botswaně, má totiž celých 549 karátů.

Kámen už získal i jméno: Sethunya, což v sesothštině znamená květina. Kromě velikosti se podle zástupců značky může chlubit i výjimečnou kvalitou a čistotou. Na svého kupce ale zatím čeká.

V Louis Vuitton diamant svěřili HP Antwerp, společnosti, která se na zpracování drahých kamenů pomocí moderních technologií zaměřuje. Jde přitom už o druhý kámen podobné kategorie, který se letos firmě podařilo získat a který si vzali na starost v HP Antwerp.

V lednu představili surový diamant Sewelô, který stejně jako Sethunya pochází z Botswany. Má oproti němu pořádný náskok, co se velikosti týče. Kámen velký jako tenisový míček má 1758 karátů a jde o druhý největší diamant světa vůbec.

Značka spadající pod koncern LVMH přitom byla ještě donedávna známá hlavně pro své kabelky a módní kolekce. Do světa luxusních šperků vstoupila už v roce 2012, letošní nákupy diamantů za blíže nespecifikovaný počet milionů dolarů ale v její historii nemají obdoby.

Společnost LVMH a její majitel Bernard Arnault, kterého s majetkem 124,8 miliardy dolarů řadí Forbes na třetí příčku žebříčku nejbohatších lidí světa, má v poslední době, co se týče diamantů, dobrý apetit. Před pár dny se domluvila s americkým klenotnictvím Tiffany & Co, které zhruba za 15,8 miliardy dolarů (skoro 370 miliard Kč) převezme.

A pak že diamanty jsou nejlepší přátelé jen žen.