Český prodejce pobytových balíčků Travelking, který provozuje brněnská firma TPF Group, loni meziročně zvýšil obrat o 64 procent na zhruba 270 milionů korun. Vyplývá to z tiskové zprávy společnosti.
Firma sdělila, že loni prodala o polovinu více pobytů než v roce 2021. Vyšší poptávka podle ní byla po pobytech v tuzemsku. Travelking vedle České republiky nabízí zájezdy do dalších osmi zemí, například Rakouska, Itálie, Chorvatska nebo Polska. Průměrně zákazníci kupovali přes 120 pobytů denně, přičemž si vybírali z nabídky sedmi set hotelů v devíti zemích.
Pobyty v Polsku byly podle firmy žádané především na podzim, prodalo se jich nejvíce od vzniku Travelkingu. Stál za tím také výhodnější kurz zlotého, díky čemuž vyšla dovolená v Polsku levněji, uvedla firma.
„Nejvyšší poptávka byla po zážitkových pobytech, kdy kromě ubytování zákazník vybírá i lístky na nějakou atrakci. Desetinu z celkového ročního obratu zajistily právě nabídky ubytování spolu s lístkem na výstavu nebo do filmových studií Harryho Pottera, Disneylandu či akvaparku Tropical Island,“ řekl ředitel Travelkingu Peter Kóša, jenž je členem slovenského žebříčku Forbes 30 pod 30 z roku 2019. Za pobyty podle něj loni zákazníci utratili o desetinu více, proti roku 2019 o třicet procent více.
Letos by firma chtěla rozšířit počet nabízených hotelů ze současných 700 na tisíc, zavádět nové produkty a vylepšit marketingovou komunikaci.
„Po celou dobu fungování byl Travelking v zisku, dokonce i v době covidu. Nyní se však orientujeme primárně na růst s cílem stát se v kategorii zážitkových pobytových balíčků evropskou jedničkou,“ řekl Kóša.
Loni v říjnu se firma spojila s berlínským startupem Travelcircus. Ten nabízí obdobné služby v jiných zemích než Travelking. Fúze startup tehdy ocenila na více než sto milionů. Majitelé obou firem si od fúze slibovali růst na evropském trhu a rozšíření portfolia nabídky. Travelking vznikl v roce 2014 v Brně. Působí na trzích v Česku, Slovensku a Maďarsku.