skip to main content
Investice

Akcie Ježíšova konglomerátu brutálně vzrostly. Masajoši Son povolal Goldmany a chystá se na výpad

2 minuty čtení

Není to tak dávno, co byl Masajoši Son, přiznejme zaslouženě, terčem vtípků za přirovnání sebe samého k Ježíšovi. Nebo taky za bizarní slajdy v prezentaci či masivní investice do WeWorku. Právo na smích má však momentálně on – akcie jeho konglomerátu SoftBank se obchodují za cenu, kterou jsme 20 let neviděli.

Konkrétně se titul, kotovaný na tokijské burze, včera obchodoval zhruba za 6400 jenů, což je hranice, na niž naposledy narazil na jaře roku 2000.

Pozitivní sentiment vyvolalo několik zpráv, z poslední doby zejména plány na zpětný odkup akcií, detaily stran mnohamiliardového prodeje akcií T-Mobilu a také portfoliová společnost Arm, jejíž čipy jsou ve většině chytrých telefonů – a kterou Softbank před čtyřmi lety koupila za 32 miliard dolarů. Právě o Armu se v těchto dnech spekuluje jako o možném adeptovi na IPO.

Od svého březnového minima připsal titul Softbank přes 130 procent. | Zdroj Yahoo Finance
Reklama

Důležité každopádně je, že v březnu oznámený výprodej aktiv v objemu desítek miliard dolarů, určený ke snížení dluhu a právě odkupu akcií, je v běhu. A investoři ho zjevně oceňují.

List Wall Street Journal tento týden přišel se zjištěním, že si Softbank najala střelce z Goldman Sachs, aby jí pomohli zanalyzovat, jak s mikroprocesorovým královstvím Arm naložit tak, aby to vyneslo co nejvíce – ve hře je podle WSJ i mimoburzovní prodej.

New Street Research dodává, že by úpis akcií mohl Arm ocenit na 44 miliard dolarů, což by nebylo zhodnocení astronomické, ale v kontextu posledních Sonových skalpů nepochybně důkaz vpravdě ježíšovského zmrtvýchvstání.

A možná i důvod k tomu, aby se „Masa“ skutečně smál jako poslední.

Reklama
Reklama
Reklama