skip to main content
Miliardáři

Miliardáři si mezi sebou prodávají síť alzheimercenter. Od Creditas ji koupí Penta Hospitals

Největší síť alzheimercenter v Česku mění po pěti letech majitele. Investiční skupina Creditas čtyřiadvacátého nejbohatšího Čecha Pavla Hubáčka prodává dvanáct zařízení pro klienty trpící Alzheimerovou chorobou a dalšími druhy demencí společnosti Penta Hospitals. Ta je součástí investiční skupiny Penta Investments desátého nejbohatšího Čecha Marka Dospivy. 

Společnost Alzheimercentrum, která už více než čtvrt století poskytuje sociální služby, získala skupina Creditas v roce 2017. Důvodem prodeje je teď podle výkonného ředitele skupiny Jiřího Hroudy skutečnost, že se chce Creditas zaměřit na svá klíčová odvětví, kterými jsou finanční služby, energetika a real estate.

To skupina naznačila už letos v létě, kdy do jejího portfolia přibyla společnost Ekorent, která poskytuje úvěry a leasing soukromým lékařům a která tak během pětadvaceti let existence profinancovala investice v hodnotě přes pět miliard korun. 

Reklama

Všechna zařízení Alzheimercentrum by se měla se všemi závazky vůči klientům a zaměstnancům postupně v průběhu příštího roku začlenit do sítě Alzeheimer home skupiny Penta Hospitals, která v současné době čítá dvanáct domů se zvláštním režimem. 

„Převzetí společnosti Alzheimercentrum je součástí naší dlouhodobé strategie posilovat pozici skupiny Penta Hospitals coby významného poskytovatele zdravotních a sociálních služeb v České republice,“ komentuje transakci, kterou ještě musí schválit antimonopolní úřad, generální ředitelka Penta Hospitals Barbora Vaculíková.

Hodnotu transakce ani jedna ze stran nezveřejnila.