skip to main content
Světový byznys

Americké akcie oslabily kvůli obavám z rychlého šíření koronaviru

1 minuta čtení

Na Wall Street je to teď jako na horské dráze. Americké akcie dnes oslabily kvůli obavám investorů z rychlého růstu počtu případů nákazy koronavirem ve Spojených státech. Na poklesu akciového trhu se velkou měrou podílely technologické společnosti Apple a Microsoft.

Reklama

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, dnes ztratil 0,50 procenta a uzavřel na 26 734,71 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,34 procenta na 3215,57 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 0,73 procenta na 10 473,83 bodu.

Podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) ve Spojených státech za posledních 24 hodin přibylo 67 600 případů nákazy nemocí covid-19. Poklesu akciového trhu nezabránily ani překvapivě příznivé údaje o vývoji spotřebitelských výdajů v USA. Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že výdaje se v červnu zvýšily o 7,5 procenta, zatímco ekonomové počítali pouze s pětiprocentním nárůstem.

Reklama

Akcie internetové společnosti Twitter dnes oslabily zhruba o 1,1 procenta. Firma se nedávno stala terčem hackerského útoku, při kterém pachatelé převzali twitterové účty řady osobností a využili je k podvodu s kryptoměnou bitcoin.

Na devizovém trhu dolar mírně posílil, investoři americkou měnu v době šíření koronaviru využívají jako bezpečné útočiště. Euro kolem 22:00 SELČ vykazovalo vůči dolaru pokles o 0,3 procenta na 1,1380 USD.

Reklama
Reklama